«Κλειδώνουν» τα εισιτήρια του Europa League

12

Με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις ολοκληρώνεται απόψε η φάση των «32» του Europa League, αφού παίζονται τα 8 τελευταία εισιτήρια για την επόμενη φάση της διοργάνωσης, τα οποία διεκδικούν 17 ομάδες.

Σε ό,τι αφορά στην ΑΕΚ παίζει για δύο αποτελέσματα στην Βιέννη. Αν ηττηθεί από την Αούστρια τότε αποκλείεται από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Το πρόγραμμα

20:00 

1ος όμιλος 

Βιγιαρεάλ – Μακάμπι Τελ-Αβίβ
Σλάβια Πράγας – Αστανά

2ος όμιλος 

Ντινάμο Κιέβου – Παρτίζαν
Γιανγκ Μπόις – Σκεντερμπέου

3ος όμιλος 

Χόφενχαϊμ – Λουντογκόρετς
Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ – Μπράγκα

4ος όμιλος 

Αούστρια Βιέννης – ΑΕΚ
Ριέκα – Μίλαν

5ος όμιλος 

Αταλάντα – Λιόν
Απόλλων – Έβερτον

6ος όμιλος 

Ζλιν – Λοκομοτίβ Μόσχας
Κοπεγχάγη – Σερίφ

22:05 

7ος όμιλος 

Χαπόελ Μπερ-Σεβά – Βικτόρια Πλζεν
Στεάουα – Λουγκάνο

8ος όμιλος 

Ερυθρός Αστέρας – Κολωνία
Άρσεναλ – ΜΠΑΤΕ

9ος όμιλος 

Μαρσέιγ – Ζάλτσμπουργκ
Γκιμαράες – Κόνιασπορ

10ος όμιλος 

Ζόρια – Μπιλμπάο
Χέρτα – Έστερσουντ

11ος όμιλος 

Ζούλτε Βάρεχεμ – Λάτσιο
Φιτέσε – Νις

12ος όμιλος 

Βάρνταρ – Ρόσενμποργκ
Σοθιεδάδ – Ζενίτ

Οι βαθμολογίες 

1ος όμιλος 

1. Βιγιαρεάλ 11 (10-5)
2. Σλάβια Πράγας 8 (6-5)
3. Αστανά 7 (9-7)
4. Μακάμπι Τελ-Αβίβ 1 (0-8)

2ος όμιλος 

1. Ντινάμο Κιέβου 10 (11-8)
2. Παρτίζαν 8 (7-5)
3. Σκεντερμπέου 5 (5-8)
4. Γιανγκ Μπόις 3 (5-7)

3ος όμιλος 

1. Μπράγκα 10 (8-6)
2. Λουντογκόρετς 8 (6-4)
3. Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ 5 (5-7)
4. Χόφενχαϊμ 4 (7-9)

4ος όμιλος 

1. Μίλαν 11 (13-4)
2. ΑΕΚ 7 (6-5)
3. Αούστρια Βιέννης 4 (9-16)
4. Ριέκα 4 (9-12)

5ος όμιλος 

1. Αταλάντα 11 (13-4)
2. Λιόν 11 (11-3)
3. Απόλλων Λεμεσού 3 (5-11)
4. Έβερτον 1 (4-15)

6ος όμιλος 

1. Σερίφ 9 (4-2)
2. Λοκομοτίβ Μόσχας 8 (7-4)
3. Κοπεγχάγη 6 (5-3)
4. Ζλιν 2 (1-8)

7ος όμιλος 

1. Στεάουα 10 (8-5)
2. Βικτόρια Πλζεν 9 (11-8)
3. Λουγκάνο 6 (7-10)
4. Χαπόελ Μπερ-Σεβά 4 (5-8)

8ος όμιλος 

1. Άρσεναλ 10 (8-4)
2. Κολωνία 6 (7-7)
3. Ερυθρός Αστέρας 6 (2-2)
4. ΜΠΑΤΕ Μπορίσοβ 5 (6-10)

9ος όμιλος 

1. Ζάλτσμπουργκ 9 (7-1)
2. Μαρσέιγ 7 (4-4)
3. Κόνιασπορ 5 (3-5)
4. Γκιμαράες 4 (4-8)

10ος όμιλος 

1. Έστερσουντ 10 (7-3)
2. Μπιλμπάο 8 (6-5)
3. Ζόρια 6 (3-7)
4. Χέρτα 4 (5-6)

11ος όμιλος 

1. Λάτσιο 13 (10-4)
2. Νις 9 (12-6)
3. Ζούλτε Βάρεχεμ 4 (5-11)
4. Φιτέσε 2 (4-10)

12ος όμιλος 

1. Ζενίτ 13 (14-4)
2. Σοθιεδάδ 12 (15-3)
3. Ρόσενμποργκ 4 (5-10)
4. Βάρνταρ 0 (2-19)