“Έκαναν ένα λάθος οι διαιτητές”

16

Το μέλος της ΚΕΔ Στέλιος Συμεωνίδης παραδέχθηκε μιλώντας σε παράγοντες του ΠΑΟΚ λίγα λεπτά μετά το τέλος του αγώνα με τον Ολυμπιακό ότι κακώς οι διαιτητές δεν καταλόγισαν φάουλ στο μαρκάρισμα του Ντάνστον πάνω στον Κούπερ 10 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος του αγώνα κι ενώ το σκορ ήταν ισόπαλο(72-72).

“Ήταν φάουλ, έγινε λάθος έπρεπε να δοθεί, αυτά είπα και στους ίδιους τους διαιτητές. Η διαιτησία τους για 39 λεπτά δεν είχε πρόβλημα δυστυχώς όμως στο τέλος έχασαν μια φάση που ίσως να έκρινε διαφορετικά την εξέλιξη του αγώνα”, είπε στους εκπροσώπους της ΚΑΕ ΠΑΟΚ και πιο συγκεκριμένα στους  κ.κ. Γαλατσόπουλο και Ζουρνατζίδη ο βετεράνος ρέφερι, που αν μη, τι άλλο, έδειξε γενναιότητα με την τοποθέτησή του αυτή.

Ο μάνατζερ του Δικεφάλου Τέλης Ζουρνατζίδης από την πλευρά του χθες δήλωσε:”Μείναμε με την ικανοποίηση της καλής εμφάνισης. Μακάρι κάποια στιγμή να ξεφύγουμε ως μπάσκετ από την χαζή και κοντόφθαλμη νοοτροπία που υπάρχει, να καταλάβουν κάποιοι ότι δεν αποτελεί μέγα αμάρτημα μια ήττα του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού. Για εμάς δεν θα άλλαζε κάτι, το ξέρουμε δεν είμαστε έτοιμοι, δεν μπορούμε να διεκδικήσουμε έτσι κι αλλιώς την 2η θέση. Το ίδιο το πρωτάθλημα κερδίζει όταν υπάρχει ανταγωνισμός”