“Απόδραση” από τα Τρίκαλα

14

Τα Τρίκαλα έφτασαν στο +4 (83-79) 45 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος της παράτασης, αλλά στο μπάσκετ «ποτέ μην λες ποτέ…»! Ο Πανιώνιος ήταν αυτός που τελικά πήρε το «ροζ φύλλο» και τη νίκη με 84-83, χάρη στα καλάθια από Λάνγκφορντ και Κάρτερ που έφεραν τα «πάνω κάτω»!

Σ’ έναν αγώνα που χαρακτηρίστηκε από τα πολλά λάθη (36) οι γηπεδούχοι του Κώστα Φελβαράκη είχαν το πάνω χέρι, με εξαίρεση την τρίτη περίοδο, αλλά στο τέλος πλήρωσαν την αδράνεια των παικτών τους, που δεν μπόρεσαν να πάρουν ένα αμυντικό ριμπάουντ στα τέσσερα άστοχα σουτ των φιλοξενούμενων και να καθαρίσουν τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 20-15, 39-34, 58-62, 75-75 (κ.α.), 83-84 (παράταση).

ΤΡΙΚΑΛΑ (Φλεβαράκης): Εβανς 12 (14 ριμπ.), Περούνισιτς 15, Γιούινγκ 18, Γιαννακίδης 6, Πέτροβιτς 1, Πορίνι 18, Δεληγιάννης 3, Ματαλόν 8, Φούντας, Νικολόπουλος 2.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Σφαιρόπουλος): ΜακΚόλουμ 20, Ντούβνιακ 7, Κάρτερ 6, Μίλμπουρν 4, Αθανασούλας 6, Μπατής 10 (5 ασίστ), Σκορδίλης, Λάνγκφορντ 13, Μισέλ 4, Σίμτσακ 6 (7 ριμπ.), Κυρίτσης 6, Σαλούστρος 2.