Κρίνεται η μισή χρονιά!

7

Αν και ακόμη δεν έχει τελειώσει ούτε ο πρώτος γύρος, σήμερα κρίνεται κρίνεται η μισή σεζόν για τον Ηρακλή!

Οι κυανόλευκοι θα υποδεχτούν στο γεμάτο Ιβανώφειο (αναμένεται ακόμη και 3.000 κόσμος) το πρωτοπόρο και αήττητο Περιστέρι και μόνο με νίκη, θα μειώσει τη διαφορά στον έναν βαθμό και θα συνεχίσει να ελπίζει για την 1η θέση, που οδηγεί απευθείας στην Basket League.

Διαφορετικά, το τρένο θα χαθεί και ο Ηρακλής θα αναγκαστεί να συγκεντρωθεί στα πλέι οφ (2ος-3ος-4ος-5ος), όπου θα κριθεί η 2η θέση.

Χθες έγινε ένα παιχνίδι και τα υπόλοιπα παιχνίδια της αγωνιστικής θα γίνουν σήμερα.

Χολαργός – Μαρούσι 76-66
Δεκάλεπτα: 22-9, 35-32, 54-55, 76-66.
Χολαργός (Κουφός): Μπελ 9, Τσιλούλης 1, Παπανικολάου 17 (2), Κόκκαλης 12 (1), Παπαντωνάκος 3 (1), Μοτσενίγος 5 (1), Κομποδιέτας 7 (1), Τσάμης 15 (3), Σπυρόπουλος 4, Τζακόπουλος 3 (1).
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Σεργιένκο, Στασινός 15 (1), Μπάκας 4, Ξυδάς 9, Ντακούλιας 15 (1), Κανέλλης 1, Στούκας 12 (4), Ρεκουνιώτης 10, Σουρλής, Παπαγεωργόπουλος, Μιχαλούτσος.

Το σημερινό πρόγραμμα:

Δαϊς 17.00 Δούκας-ΑΕ Λάρισας Κατραχούρας-Κοτσιμπος-Κωνσταντινίδου (Ορφανός)

Ιβανώφειο 18.00 Ηρακλής-Περιστέρι Διαμαντής-Σταματόπουλος-Πιτσίλκας (Σιμητόπουλος)

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Αρκαδικός Παφίλης-Παπαδόπουλος Θ.-Ευφραιμίδης (Κανελλόπουλος)

Π.Σαλπέας 17.00 Εθνικός-Ερμής Αγιάς Μαλαμάς-Δημόπουλος-Λιότσος (Μπεσκάκη)

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Καρδίτσα Αναστόπουλος Α.-Χαλαμπαλάκης-Κυριακόπουλος (Σταύρου)

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Παπάγου Ανδρικόπουλος-Κωνσταντινόπουλος-Θεοδωρόπουλος (Μουζάκης Στ.)

Δ. Διαμαντίδης 16.00 Καστοριά-Απόλλων Π. Πουρσανίδης Κ.-Ξενικάκης-Τζίμα (Βόντζας)

Η Bαθμολογία
1. Περιστέρι 22 (11-0)
2. Χολαργός 21 (9-3)*
3. Ηρακλής 20 (9-2)
4. Απόλλων Πάτρας 19 (8-3)
5. Δόξα Λευκάδας 18 (7-4)
6. Αμύντας 18 (7-4)
7. Καστοριά 18 (7-4)
8. Ερμής Αγιάς 17 (6-5)
9. Ψυχικό 17 (6-5)
10. Μαρούσι 17 (5-7)*
11. Εθνικός 15 (4-7)
12. Παπάγου 14 (3-8)
13. Καρδίτσα 13 (2-9)
14. Αρκαδικός 13 (2-9)
15. ΑΕ Λάρισας 13 (2-9)
16. Δούκας 12 (1-10)

*Έχουν ένα παραπάνω παιχνίδι.

Επόμενη αγωνιστική (13η, 13/1):
ΑΕ Λάρισας-Χολαργός
Μαρούσι-Ηρακλής
Περιστέρι-Καστοριά
Αρκαδικός-Δούκας
Ερμής Αγιάς-Δόξα Λευκάδας
Καρδίτσα-Εθνικός
Παπάγου-Ψυχικό