Το Μουντομπάσκετ στην TV

14

Ανακοινώθηκε σήμερα το πρόγραμμα των μεταδόσεων του Μουντομπάσκετ, που ξεκινά το μεθεπόμενο Σάββατο 30/8 στην Ισπανία.

Η Εθνική μας, που θα παίξει στον όμιλο της Σεβίλλης, θα δώσει τα πρώτα τέσσερα παιχνίδια στις 9μμ και το τελευταίο με την Αργεντινή στις 11μμ.

Όλοι οι αγώνες θα μεταδοθούν από την ΟΤΕ TV, ενώ οι αγώνες της Εθνικής θα μεταδοθούν και από τον ΑΝΤ1.

Την εποχή που δόθηκαν τα τηλεοπτικά δικαιώματα, είχε κλείσει η ΕΡΤ και δεν υπήρχε ακόμη ΝΕΡΙΤ, γι΄ αυτό και οι αγώνες κατέληξαν στον ΑΝΤ1.

Αναλυτικά το πρόγραμμα :

Σάββατο 30/8
13.30 (OTE TV Sport 3 HD): Κροατία-Φιλιππίνες
13.30 (OTE TV Sport 4): Ουκρανία-Δομινικανή Δημοκρατία
18.30 (OTE TV Sport 3 HD): Πουέρτο Ρίκο-Αργεντινή
18.30 (ΑΝΤ1): Πουέρτο Ρίκο-Αργεντινή
19.00 (OTE TV Sport 2 HD): Γαλλία-Βραζιλία
21.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Ελλάδα-Σενεγάλη
22.30 (OTE TV Sport 2 HD): ΗΠΑ-Φινλανδία
23.00 (OTE TV Sport 4): Ιράν-Ισπανία
Κυριακή 31/8
14.30 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Αργεντινή-Κροατία
14.30 (ΟΤΕ TV Sport 4): Κορέα-Αυστραλία
16.30 (OTE TV Sport 4): Σερβία-Γαλλία
18.30 (OTE TV Sport 3 HD): Σενεγάλη Πουέρτο Ρίκο
21.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Φιλιππίνες-Ελλάδα
21.00 (OTE TV Sport 5): Λιθουανία-Αγκόλα
22.30 (OTE TV Sport 1 HD): Τουρκία-ΗΠΑ
23.00 (OTE TV Sport 5): Ισπανία-Αίγυπτος
Δευτέρα 1/9
13.30 (OTE TV Sport 3 HD): Κροατία-Σενεγάλη
16.30 (OTE TV Sport 2 HD): Ιράν-Σερβία
18.30 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Αργεντινή-Φιλιππίνες
19.00 (OTE TV Sport 2 HD): Γαλλία-Αίγυπτος
21.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Πουέρτο Ρίκο-Ελλάδα
23.00 (OTE TV Sport 2 HD): Βραζιλία-Ισπανία
Τρίτη 2/9
14.30 (OTE TV Sport 3 HD): Αγκόλα-Μεξικό
16.00 (OTE TV Sport 2 HD και ΑΝΤ1): Ουκρανία-Τουρκία
18.30 (OTE TV Sport 2 HD): Αυστραλία-Λιθουανία
18.30 (OTE TV Sport 3 HD): ΗΠΑ-Ν. Ζηλανδία
21.00 (OTE TV Sport 3 HD): Κορέα-Σλοβενία
21.00 (ΑΝΤ1): Κορέα-Σλοβενία
22.30 (OTE TV Sport 2 HD): Φινλανδία-Δομινικανή Δημοκρατία
Τετάρτη 3/9
14.30 (OTE TV Sport 2 HD): Μεξικό-Αυστραλία
14.30 (OTE TV Sport 3 HD): Φιλιππίνες-Πουέρτο Ρίκο
18.30 (OTE TV Sport 2 HD): Σλοβενία-Αγκόλα
18.30 (OTE TV Sport 3 HD): Σενεγάλη-Αργεντινή
18.30 (OTE TV Sport 5): Τουρκία-Φινλανδία
19.00 (OTE TV Sport 1 HD): Σερβία-Βραζιλία
21.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Ελλάδα-Κροατία
21.00 (OTE TV Sport 5): Λιθουανία-Κορέα
22.30 (ΟΤΕ TV Sport 2 HD): Δομινικανή Δημοκρατία-ΗΠΑ
23.00 (OTE TV Sport 1 HD): Ισπανία-Γαλλία
23.00 (ΑΝΤ1): Ισπανία-Γαλλία
Πέμπτη 4/9
14.30 (OTE TV Sport 2 HD): Αυστραλία-Αγκόλα
15.00 (OTE TV Sport 3 HD): Σενεγάλη-Φιλιππίνες
18.30 (OTE TV Sport 1 HD): Ουκρανία-ΗΠΑ
18.30 (OTE TV Sport 2 HD): Κορέα-Μεξικό
19.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Κροατία-Πουέρτο Ρίκο
19.00 (OTE TV Sport 5): Ιράν-Γαλλία
22.30 (OTE TV Sport 2 HD): Λιθουανία-Σλοβενία
22.30 (OTE TV Sport 5): Τουρκία-Δομινικανή Δημοκρατία
23.00 (OTE TV Sport 1 HD): Σερβία-Ισπανία
23.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Αργεντινή-Ελλάδα
Σάββατο 6/9
17.00 (OTE TV Sport 3 HD): Φάση των 16
19.00 (OTE TV Sport 2 HD): Φάση των16
21.00 (OTE TV Sport 3 HD): Φάση των 16
23.00 (OTE TV Sport 2 HD): Φάση των 16
Κυριακή 7/9
17.00 (OTE TV Sport 3 HD): Φάση των 16
19.00 (OTE TV Sport 2 HD): Φάση των 16
23.00 (OTE TV Sport 2 HD): Φάση των 16
Τρίτη 9/9
18.00 (OTE TV Sport 3 HD): Προημιτελικά
22.00 (OTE TV Sport 3 HD): Προημιτελικά
Τετάρτη 10/9
18.00 (OTE TV Sport 3 HD): Προημιτελικά
22.00 (OTE TV Sport 3 HD): Προημιτελικά
Πέμπτη 11/9
22.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Ημιτελικά
Παρασκευή 12/9
22.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Ημιτελικά
Σάββατο 13/9
19.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Μικρός τελικός
Κυριακή 14/9
22.00 (OTE TV Sport 3 HD και ΑΝΤ1): Τελικός