A2 – Αποτελέσματα, βαθμολογία

109

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί του Πανερυθραϊκού πέτυχε ο Ηρακλής και με τη νίκη αυτή, ελπίζει και πάλι στην απευθείας παραμονή…

Για τον ίδιο στόχο παλεύουν και οι Μαχητές Πεύκων, που κέρδισαν τον Φίλιππο Βέροιας, ο οποίος χάνει έδαφος και είναι το πρώτο φαβορί για να ακολουθήσει το Πευκοχώρι στην Β’ Εθνκή.

Η 24η Αγωνιστική

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΨΥΧΙΚΟ 82-77
Δεκάλεπτα: 17-18, 37-37, 57-55, 82-77
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Μπίκας-Σκούτας
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 11 (2), Παναγιωταράς 2, Παπαδιονυσίου 9 (3), Φακοπουλίδης, Μοτσενίγος 21 (1), Αντωνάκης 3, Λεκάκης, Κουτρούλιας 21 (1), Σαχπατζίδης 9, Περσίδης 4, Δενδρινός 2
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 5, Αχής Ντ., Παπανικολάου 17 (3), Δημάκος 14 (2), Αχής Π. 3 (1), Αγγελακόπουλος 13 (1), Στέβοβιτς 11 (2), Μελισσαράτος 5, Τσιώκος 9, Πάνου

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΔΟΥΚΑΣ 78-64
Δεκάλεπτα: 18-17, 40-38, 61-61, 78-64
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Θεονάς-Κάρδαρης
Φάρος Κερατσινίου(Πολέμης): Παπαδόπουλος 3(1), Παπαμακάριος 9(2), Καράμπουλας 11, Πετροδημόπουλος 18, Λιακόπουλος 13(3), Αγγελόπουλος 13(2), Κομποδιέτας 3(1), Σκορδίλης 8.
Δούκας(Συμεωνίδης): Τζόρτζεβιτς 16, Καυκής 12(4), Μιχαλογλου 5, Κουκάς 5(1), Σπυρόπουλος 2, Καραμπάτσος, Κυρίτσης 20(1), Παύλος 1, Μολφέτας 3(1)

ΚΥΜΗ – ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 99-72
Δεκάλεπτα: 25-16, 50-38, 78-59, 99-72
Διαιτητές: Τσαρούχα-Παπαδόπουλος Θ-Φακίτσας
Κύμη (Μπρατσιάκος): Ψαθάς 10 (1), Αράπης 3 (1), Σέττος 8 (2), Κακιούζης 12, Παπαντωνίου 5 (1), Καρινιάουσκας 8 (1), Κατράνας 6 (2), Σιγκούνας 13, Γκιζόγιαννης 14 (4), Κωνσταντακόπουλος 2, Σκουλούδης 1, Λόλας 17.
Πευκοχώρι (Πλατής – Ντολόπουλος): Αμπατζίδης, Μάρτζος 14 (1), Ονάσογλου 6 (2), Τέρπος, Αράπης 3 (1), Νίκολιτς 6, Θεοδωράκος 22 (4), Νησιώτης 4, Ζώτος 9, Κιγμέτολγου 8.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 78-67
Δεκάλεπτα: 22-25, 39-45, 57-58, 78-67
Διαιτητές: Ξενικάκης-Τζαφλέρης-Ξέρας
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος 8, Μπουρδάνος 3 (1), Γερομιχαλός 2, Ελευθεριάδης 2, Μαυρογιάννης 6, Τοπάλης 17 (2), Γράβας 15, Μάρουσιτς 8 (2), Θόρστέινσον 15, Στόλης 2.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τόζιος, Δεληγεώργης 7, Ότοβιτς 19 (2), Ναούμης 14 (2), Σαμαράς 3 (1), Τριχόπουλος 9 (1), Οικονομόπουλος 15 (1).

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ – ΔΟΞΑ ΛΕΚΑΔΑΣ 62-63
Δεκάλεπτα: 11-16, 27-29, 50-42, 62-63
Διαιτητές: Πουρσανίδης Γ-Συμεωνίδης-Λόρτος
Προμηθέας Πατρών (Γιατράς): Νοέας 4, Κουμπούρας 3, Γιαννικόπουλος 2, Πέττας 22 (2), Γερομιχαλός 4, Πέτροβιτς 2, Τσάμης 7, Αλίχοτζιτς 8, Σκούφης 10 (2).
Δόξα Λευκάδας (Τακιανός): Βαγενάς 4, Καρύδας 7, Πετρόπουλος 5 (1), Χρυσόπουλος 11 (1), Μανούσος 6, Κανονίδης 17 (2), Κέτζο 4, Τσαλδάρης 9 (2).

ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 82-69
Δεκάλεπτα: 14-21, 35-32, 61-53, 82-69
Διαιτητές: Καλδίρης – Τσώνος – Φραγκούλη
Εθνικός (Λιόγας): Μάντζαρης 2, Τζόλος 5, Τότσιος 5, Βασιλόπουλος 12 (1), Ράπτης 20, Γκιζογιάννης 13 (2), Λάτοβιτς 12 (1), Μαγκούνης 13 (1), Ψυλέας.
Περιστέρι (Καριάγιαννης): Λάκκας 2, Γοργόνης 5, Τσιότρας 3 (1), Πολυτάρχου 16 (2), Παπαντωνάκος 11 (3), Σκουλίδας 8 (1), Ψαρόπουλος 5 (1), Κατιάκος 10, Πέτρουλας, Γκίλχριστ 9.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ 66-81
Δεκάλεπτα: 22-23, 41-35, 52-54, 66-81
Διαιτητές: Διαμαντής-Δεσλής-Τσούνας
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος, Μπάρδας 5 (1), Καλλιανιώτης 3 (1), Πρίτσος 18 (1), Γεωργοπαδάκος 10 (2),Προδρόμου 6, Γιαουρτόγλου 18 (2), Γεωργακόπουλος, Σολωμός 6, Αντωνίου, Γκαϊντάσοφ, Σοφρωνάς.
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Σταματογιάννης, Χείλαρης 11 (1), Μουρατίδης 5 (1), Αποστολίδης Γ. 11 (1), Καραθανάσης, Γκιουλέκας, Καραγκιολίδης 8 (1), Κοθράς 12 (2), Αποστολίδης Α. 5 (1), Μπένας 11, Δέσπος 18.

Η Βαθμολογία (σε 24 αγώνες):

1.Φάρος Κερατσινίου 42 (19-4) 23 αγ.
———————————————
2.ΓΣ Κύμης 40 (18-4) 22 αγ.
3.Εθνικός Πειραιά 40 (17-6) 23 αγ.
4.Προμηθέας Πατρών 37 (15-7) 22 αγ.
5.Παγκράτι 35 (12-11) 23 αγ.
———————————————
6.Δόξα Λευκάδας 35 (13-9) 22 αγ.
7.Λιβαδειά 33 (11-11) 22 αγ.
8.Ψυχικό 32 (10-12) 22 αγ.
9.Δούκας 32 (10-12) 22 αγ.
———————————————
10.Ηρακλής 31 (9-13) 22 αγ.
11.Μαχητές Δόξας Πευκών 31 (9-13) 22 αγ.
12.Πανερυθραϊκός 31 (9-13) 22 αγ.
13.Περιστέρι 28 (6-16) 22 αγ.
———————————————
14.Φίλιππος Βέροιας 28 (5-18) 23 αγ.
15.Ευρώπη Πευκοχωρίου 26 (4-18) 22 αγ.

25η αγωνιστική (16/4):
Περιστέρι – Φάρος Κερατσινίου
Δούκας – Προμηθέας Πατρών
Δόξα Λευκάδας – Μαχητές Δόξας Πεύκων
Πευκοχώρι – Φίλιππος Βέροιας
Ψυχικό – Εθνικός Πειραιώς
Ηρακλής – Λιβαδειά
Κύμη – Πανερυθραϊκός
Πηγή : basketblog