Για μια θέση στα πλέι οφ

16

Με φόντο την συμμετοχή στα πλέι-οφ του πρωταθλήματος της Football League, Αγινιακός και Ηρακλής κοντράρονται σήμερα στις 15.00 στο γήπεδο “Γιάννης Παραλυκίδης”, για το οποίο τόση κουβέντα έγινε την εβδομάδα που προηγήθηκε.

Για τους “κυανόλευκους” η ήττα της Αναγέννησης Καρδίτσας από τον Βατανιακό, απλοποίησε κάπως τα πράγματα, όμως σε καμιά περίπτωση το σημερινό παιχνίδι δεν περνάει αψήφιστα, αφού κάθε πόντος είναι πολύτιμος για την τελική συγκομιδή.

Τώρα σ’ ότι αφορά το αγωνιστικό; Ο Γκιγιέρμο Όγιος δεν θα έχει στην διάθεσή του, τόσο τον τιμωρημένο Τσιλιανίδη, όσο και τον τραυματία Τάι, ενώ αντίθετα υποψηφιότητα για την βασική ενδεκάδα, βάζει ο Μπουκουβάλας που φαίνεται ότι ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού που αντιμετώπισε. Για αγωνιστικούς λόγους, εκτός έμειναν οι Χουάντερσον, Γραμματικός, Κραγιόπουλος και Παληγεώργος

Αναλυτικά, η αποστολή του Ηρακλή απαρτίζεται από τους εξής ποδοσφαιριστές:Κολίτσης, Κηπουρός, Κοντέων, Κουρδάκης, Σαββίδης, Παπαστεριανός, Μπουκουβάλας, Κοντοδήμος, Κουρούπης, Μπαμπά, Λίμα, Πουρτουλίδης, Ιντζόγλου, Σαράφογλου, Ζάχορα, Σιατραβάνης, Χιονίδης, Ονουάτσι, Σκόρτσα, Ματσούκας.

Από την άλλη πλευρά ο Κώστας Νικολαίδης δεν μπορεί να υπολογίζει στους τιμωρημένους Μανζάνο και Μπελόν, στον τραυματία Πέντα, ενώ αμφίβολη είναι και η συμμετοχή των Γιαζιτζόγλου και Σαμαρά.

Αναλυτικά η αποστολή του Αιγινιακού απαρτίζεται από τους εξής ποδοσφαιριστές: Τόλιος, Κωνσταντινίδης, Γεωργίου, Καρλάο, Λιόλιος, Φαμπίνιο, Χατζής, Ζούρκος, Κ. Αχαλινόπουλος, Γκέσιος, Κουτσοσπύρος (πιθανή ενδεκάδα), Μπαϊμάκης, Βοσνιάδης, Λαζαρίδης, Λ. Αχαλινόπουλος, Γιαζιτζόγλου, Δήμου, Σαμαράς, Δεμηρτζόγλου, Κυνηγόπουλος.

Από τα υπόλοιπα παιχνίδια, ξεχωρίζει η αναμέτρηση της πρωτοπόρου Κέρκυρας με την Καβάλα, καθώς επίσης και του Απόλλωνα Καλαμαριάς με τη Ζάκυνθο. Το μενού ολοκληρώνεται αύριο (17/3) με τις αναμετρήσεις της Αναγέννησης Γιαννιτσών με τη Νίκη Βόλου και του Πιερικού με τη Δόξα Δράμας.

Συγκεκριμένα το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:
Σάββατο 15/3
Βατανιακός – Αν. Καρδίτσας 3-1
Κυριακή 16/3
Αιγινιακός – Ηρακλής (15.00)
Απόλλων 1926 – Ζάκυνθος (15.00)
Κέρκυρα – Καβάλα (15.00)
Τύρναβος – Γάζωρος (15.00)
Δευτέρα 17/3
Αν. Γιαννιτσών – Νίκη Βόλου (15.00 OTE)
Πιερικός – Δόξα Δράμας (18.00 OTE)

Βαθμολογία
1.Κέρκυρα 50
2.Νίκη Βόλου 47
3.Ηρακλής 45
4.Αιγινιακός 42
5.Αν. Καρδίτσας 41
6.Τύρναβος 35
7.Εθ. Γαζώρου 32
8.Ζάκυνθος 31
9.Απόλλων Καλαμαριάς31
10.Δόξα Δράμας 24
11.Πιερικός 23
12.Βατανιακός 20
13.Καβάλα 17
14.Αν. Γιαννιτσών 12