“Διπλό” με Καμαρά

20

Στην 6η θέση της βαθμολογίας με 30 βαθμούς ανέβηκε ο Παναιτωλικός μετά τη νίκη του με 1-0 στο Παγκρήτιο επί του Εργοτέλη, χάρη σ’ ένα γκολ του Ανρί Καμαρά στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η ομάδα του Μάκη Χάβου έφτασε στο πρώτο «διπλό» χάρη στην σωστή αμυντική συμπεριφορά της στον βαρύ από την δυνατή βροχή αγωνιστικό χώρο, ενώ θα μπορούσε στο β’ μέρος να πετύχει κι άλλο ένα τουλάχιστον γκολ.  Ο Εργοτέλης που έμεινε χωρίς νίκη για δέκατο σερί ματς προσπάθησε, κυρίως στο α’ ημίχρονο, να φτάσει στο γκολ όμως τόσο ο Αναστασάκος, όσο και ο Μπουχαλάκης ήταν άστοχοι.

Γκολ: Καμαρά (43′)

Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), Καμπούρης (Εύβοιας)

Κίτρινες: Ρομάνο (83′,)-Ζούνιορ (57′,), Νταλμά (92′,)

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Ουζουνίδης): Αθανασίου, Τζανακάκης, Μεχία, Σαρρής, Αζίζ, Μπουχαλάκης (46′ Διαμαντάκος), Καρντόσο, Μπαντιμπανγκά, Ρομάνο, Χαντί (71′ Κούμπικ), Αναστασάκος (84′ Βερπακόφσκις).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Χάβος): Μπρακάλι, Γκάλο, Μπικέ, Κούσας, Ανέν, Γοδόι, Ζούνιορ, Σφακιανάκης, Μπακάκης (82′ Κουτρομάνος), Θεοδωρίδης (77′ Νταλμά), Καμαρά (87′ Μπουντιμίρ).