Λιοντάρια σέρνουν το χορό

19

Ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής και στον 1ο όμιλο ο Πανσερραϊκός είναι η μοναδική ομάδα που έκανε το 3 στα 3 και προπορεύεται στην βαθμολογία.

Τα “λιοντάρια” έκαναν διπλό και στον Φιλώτα της Φλώρινας, κερδίζοντας με 2-0 την τοπική Θύελλα, με γκολ του Βοσκόπουλου στο 17′ και τον Σιάκκα στο 65′.

H Καβάλα ακολουθεί τους Σερραίους, έχοντας 7 βαθμούς, μετά την άνετη νίκη της στα Γιαννιτσά, με γκολ των Ζουνίνιο στο 4′, Παππά στο 31΄ και Πόποβιτς στο 90′, ενώ στους 7 βαθμούς είναι το Σουφλί, που κέρδισε μέσα στην Αρναία και το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος που παραχώρησε ισοπαλία στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, ισοφαρίζοντας στο 71′ με τον Παπαδόπουλο, το γκολ που πέτυχε στο 60΄ με εκτέλεση φάουλ ο Φλώρος.

Ο Άρης, με μορφή τον Πόι, κέρδισε το Αγιονέρι μπροστά σε 5.000 κόσμο χάρη σε γκολ των Παπαδόπουλου στο 17′, Πόι στο 82′ και Χιντασέλι 90′, με την ομάδα του Κιλκίς να ισοφαρίζει προσωρινά με εκπληκτικό γκολ του Μιτσίδη στο 25′.

Στους Αμπελόκηπους, ο Καμπανιακός προηγήθηκε με τον Υψηλό στο 3′, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 69′, ενώ στη Δράμα, με δύο γκολ του Μουδούρογλου, στο 2′ και στο 54′ κι ένα του Σμίλιανιτς στο 57′, η Δόξα κέρδισε με 3-0 την Καστοριά.

Στον Ακροπόταμο της Καβάλας, ο τοπικός Άρης πέτυχε την πρώτη του νίκη, επί του Ορφέα Ελευθερούπολης, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν τους πρώτους τους βαθμούς.

Η 3η Αγωνιστική

Θύελλα Φιλώτα – Πανσερραϊκός 0-2

Άρης – Εθνικός Αγιονερίου 3-1

Άρης Ακροποτάμου – Ελευθερούπολη 2-1

Απόλλων Αρναίας – Έβρος Σουφλίου 0-1

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Εθνικός Αλεξ/πολης 1-1

Ηρακλής Αμπελοκήπων – Καμπανιακός 1-1

Δόξα Δρ. – Καστοριά 3-0

Αναγ.Γιαννιτσών – Καβάλα 0-3

Βαθμολογία

1. Πανσερραϊκός 9

2. Καβάλα 7

3. Έβρος Σουφλίου 7

4. Κοκκινόχωμα 7

5. Ελευθερούπολη 6

6. Άρης Θεσ. 6

7. Εθνικός Αλεξ. 5

8. Καμπανιακός 4

9. Δόξα Δράμας 3

10. Θύελλα Φιλώτα 3

11. Άρης Ακροποτάμου 3

12. Ηρακλής Αμπελοκήπων 2

13. Εθνικός Αγιονερίου 2

14. Καστοριά 1

15. Αναγ.Γιαννιτσών 1

16. Απόλλων Αρναίας 0

Η 4η Αγωνιστική (19/10, 4μμ)

Ηρακλής Αμπελοκήπων – Άρης

Καμπανιακός – Άρης Ακροποτάμου

Ορφέας Ελευθερούπολης – Κοκκινόχωμα

Εθνικός Ελεξ/πολης – Πανσερραϊκός

Εθνικός Αγιονερίου – Δόξα Δράμας

Καστοριά – Αναγ.Γιαννιτσών

Καβάλα – Απόλλων Αρναίας

Έβρος Σουφλίου – Θύελλα Φιλώτα