Με Αμπέντ 1-0 ο ΠΑΟ

22

Ο Πλατανιάς έχανε την μία ευκαιρία πίσω από την άλλη, ο Παναθηναϊκός σκόραρε κόντρα στη ροή του αγώνα και πήρε το τρίποντο (1-0) χάρη σ’ ένα γκολ του Αμπέντ στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι «πράσινοι» για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν έφτασαν στο «τρία στα τρία», φωνάζουν για ένα πέναλτι που δεν καταλόγισε υπέρ του ο Σιδηρόπουλος στο 81′ σε ανατροπή του Καρέλη από τον Φαϊσκά, αλλά οι φιλοξενούμενοι του Νίκου Αναστόπουλου στάθηκαν αρκετά καλά, νοιώθουν αδικημένοι από το τελικό αποτέλεσμα, ενώ έχασαν (ενόψει ΠΑΟΚ) και τον Βλαχοδήμο, ο οποίος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης.

Γκολ: 40′ Αμπέντ

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

Κίτρινες κάρτες: 50′ Λαγός, 66′ Τριανταφυλλόπουλος, 90′ Μπέργκ -9′ Καζναφέρης, 47′ Βλαχοδήμος, 69′ Φαίσκα, 87′ Σιώπης

Κόκκινες κάρτες: 83′ Βλαχοδήμος (δεύτερη κίτρινη)

Παναθηναϊκός: Καπίνο, Μαρινάκης (68′ Κουτρουμπής), Τριανταφυλλόπουλος, Ρισβάνης, Νάνο, Λαγός (57′ Μπαϊράμι), Πράνιτς, Αμπέντ, Κλωναρίδης (73′ Καρέλης), Μπεργκ, Ζέκα.

Πλατανιάς: Γιωργαλλίδης, Ινκούμ, Φαίσκα, Τετέ, Αγκιλέρα, Καζναφέρης (78′ Σιώπης), Γουνδουλάκης (85′ Σιαλμάς), Φερνάντες, Κατάι (71′ Μπέλιτς), Τόρες, Βλαχοδήμος