Με Τάντιτς εύκολα 3-0

24

Ο Πανσερραϊκός πήρε εύκολα και άνετα αυτό που ήθελε από την αναμέτρηση με τον Π.Ο. Μουδανιών. Η νίκη με 3-0 στον αγώνα για την 15η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής επανέφερε τα «λιοντάρια» στην κορυφή της βαθμολογίας με 34 βαθμούς και όσους φιλάθλους βρέθηκαν στο Δημοτικό Στάδιο Σερρών να αποθεώνουν τον νεοαποκτηθέντα Μπόζινταρ Τάντιτς στην επιστροφή του στους «κόκκινους».

Ο Σέρβος μεσοεπιθετικός, μάλιστα, ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 35ο λεπτό με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή, μετά από σέντρα του Μιλένκοβιτς.

Στο β’ μέρος η ομάδα του Ανδρέα Παντζιαρά πέτυχε άλλα δύο γκολ με τους Κωνσταντινίδη στο 50’ και Ασλανίδη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων σφραγίζοντας το πολύτιμο τρίποντο, που δίνει καλή ψυχολογία ενόψει του ντέρμπι κορυφής με τον Αγροτικό Αστέρα.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Τοπαλίδης, Γαλακτερός, Τσαούσης, Κατσαβάκης, Μιλένκοβιτς, Δαγκούλης, Σ. Τσιμίκας, Γιαννόπουλος (60’ Κ. Τσιμίκας), Τάντιτς (76’ Ασλανίδης), Κράββαρης, (66’ Μπονέρης), Κωνσταντινίδης.

Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ: Ζιρίνογλου, Κώστας, Σιούζος, Καράγαλης, Ντινιώτης, Μπιμπισίδης, Αλμανίδης (46’ Ντόι), Σερέτης, Ταρασίδης, Στόικος, Οκάν.