Νέες ελπίδες στη Νέα Σμύρνη

12

Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε ο Πανιώνιος, που κέρδισε τα Γιάννενα με 2-0 στη Νέα Σμύρνη και βρέθηκε στο +5 από τον 16ο Πλατανιά.

Με το άγχος να βαραίνει τις πλάτες των παικτών του, ο Πανιώνιος δεν μπόρεσε να γίνει δημιουργικός στο πρώτο ημίχρονο, αλλά κατάφερε να «λυτρωθεί» με ένα χτύπημα φάουλ του Κολοβού, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 22’, απέναντι σε έναν ΠΑΣ, που ήταν καλύτερος και έχασε ευκαιρίες.

Στο δεύτερο ημίχρονο, απαλλαγμένοι από το μεγάλο άγχος, οι γηπεδούχοι έπαιξαν καλύτερα, δημιούργησαν ευκαιρίες και τελικά κατάφεραν να καθαρίσουν το παιχνίδι με τον Ντούνη στο 77΄.

Στο 85’ ο ΠΑΣ έμεινε με 10, καθώς αποβλήθηκε από τον διαιτητή Λιαχούδη, με δεύτερη κίτρινη ο Τζημόπουλος.

ΣΚΟΡΕΡ: 22′ Κολοβός, 77′ Ντούνης

ΑΠΟΒΟΛΕΣ: 85′ Τζημόπουλος

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Παπαδόπουλος, Κούρντι (90′ Ζαχαράκης), Αυλωνίτης, Κούρος, Κολοβός, Μητρόπουλος, Καμπάνταης (68′ Σταυροθανασόπουλος), Ντούνης (90′ Παναγιωτούδης), Γιάννου, Παντίδος.

ΠΑΣ Γιάννινα: Σωτηρίου, Λίλα, Τζημόπουλος, Κολοβέτσιος, Ιλιτς, Τσουκαλάς, Λεάντρο (68′ Κίτσου), Κοροβέσης, Γιάκος (78′ Κρητικός), Στρούνα, Ακόστα (59′ Βίλα).