Πανθρακική καταιγίδα

16

Ο Πανθρακικός πάτησε γκάζι κι ο Πανιώνιος χάθηκε στη σκόνη του! Η ομάδα της Κομοτινής σκόρπισε τους Νεοσμυρνιώτες με 4-1, μετά από μια εξαιρετική εμφάνιση και έφτασε στο -6 από την 5η θέση που οδηγεί στα πλέι οφ και στην Ευρώπη.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι στο παιχνίδι, αλλά το ημίχρονο τελείωσε με 1-1, αφού έχασε αρκετές ευκαιρίες κι είχε κι ένα δοκάρι, με τον Πανιώνιο να σκοράρει στην μοναδική ευκαιρία που δημιούργησε.

Στο δεύτερο μέρος, ο Πανθρακικός πίεσε τον Πανιώνιο, πέτυχε εντυπωσιακά γκολ και έφτασε το δείκτη του σκορ στο 4-1, με τρια γκολ μέσα σε 9 λεπτά…

ΣΚΟΡΕΡ: 16′ Ιγκόρ, 59′ Ρομέου, 63′ Χασομέρης, 68′ Τζάνης – 27′ Ντούνης

ΔΟΚΑΡΙΑ: 38′ Χασομέρης, 59′ Ρομέου

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κάκος (Κέρκυρας)

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Σερεμέτ, Παπαγεωργίου, Σαρακατσάνος, Μακρυδημήτρης, Ντιόγκο (46′ Καθάριος), Ρομέου, Εμπόου, Λαδάκης, Τζάνης (80′ Μολίνα), Ιγκόρ, Μπαϊκαρά (31′ Χασομέρης)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Ανέστης, Αραβίδης, Ντούνης (66′ Γιάννου), Κολοβός (52′ Λάζνικ), Κουλουχέρης, Κούρντι, Αυλωνίτης, Κούρος (76′ Πάνος), Λαμπρόπουλος, Παντίδος, Μητρόπουλος