Συνέχισαν με νίκες

10

Με νίκες προχώρησαν Πανσερραϊκός και Αγροτικός Αστέρας στον 1ο όμιλο και έτσι διατηρήθηκε η μεταξύ τους διαφορά των 4 βαθμών. Ο πρωτοπόρος Αγροτικός επικράτησε έστω και δύσκολα του Βυζάντιου με 1-0, ενώ τα “Λιοντάρια” έκαμψαν την αντίσταση του Εθνικού Σιδηροκάστρου.

Στον 2ο όμιλο, το ντέρμπι ανάμεσα στον Οικονόμο Τσαριτσάνης και στην Κοζάνη ήρθε ισόπαλο, με αποτέλεσμα να ευνοηθεί η Λάρισα που παίζει την Τετάρτη και έχει την ευκαιρία να ξεφύγει ακόμα περισσότερο από τους διώκτες του, αλλά και ο Εθνικός Φιλιππιάδας που πλησίασε απειλητικά και τους δύο.

Στον 3ο όμιλο ανάσα πήρε η Λαμία (που δεν αγωνίστηκε κατακτώντας στα χαρτιά τους τρεις βαθμούς με τον Πυργετό) αφού είδε τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας να μένει στο 1-1 με τον Δωτιέα Αγιάς και έτσι οι πρωτοπόροι απέκτησαν αβαντάζ τριών βαθμών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των τριών πρώτων ομίλων της Γ’ Εθνικής:

 

1ος όμιλος – Αποτελέσματα

Αγροτικός Αστέρας – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 1-0
Διγενής Λακκώματος – Κιλκισιακός 1-0
Πανσερραϊκός – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-1
Άρης Ακροποτάμου – Νέστος Χρυσούπολης 2-1
Έβρος Σουφλίου – Μακεδονικός 4-1
Εθνικός Αγιονερίου – ΠΟ Μουδανιών 1-0
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Δόξα Πετρούσας 1-0
Ορφέας Ελευθερούπολης – ΠΑΟ Κοσμίου 2-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Αγροτικός Αστέρας 59
2. Πανσερραϊκός 55
3. Άρης Ακροποτάμου 46
4. Ηρακλής Αμπελοκήπων 39
5. Εθνικός Αγιονερίου 39
6. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 34
7. Κιλκισιακός 33
8. Νέστος Χρυσούπολης 33
9. Έβρος Σουφλίου 33
10. Διγενής Λακκώματος 32
11. Ορφέας Ελευθερούπολης 30
12. ΠΟ Μουδανιών 27
13. Δόξα Πετρούσας 26
14. Εθνικός Σιδηροκάστρου 23
15. Μακεδονικός 18
16. ΠΑΟ Κοσμίου 3

 

2ος όμιλος – Αποτελέσματα

Τηλυκράτης – Καστοριά 0-3
Όλυμπος Κέρκυρας- Δόξα Κρανούλας 1-5
Καμπανιακός – Οδυσσέας Κορδελιού 2-1
Εθνικός Φιλιππιάδας – Κεραυνός Θεσπρωτικού 6-0
Θεσπρωτός – Άγιος Θωμάς 2-1
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Κοζάνη 1-1
Κάστωρ – Πυρσός Γρεβενών 2-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Λάρισα 54
2. Οικονόμος Τσαριτσάνης 49
3. Κοζάνη 47
4. Εθνικός Φιλιππιάδας 45
5. Οδυσσέας Κορδελιού 41
6. Καστοριά 40
7. Θεσπρωτός 39
8. Καμπανιακός 39
9. Πυρσός Γρεβενών 36
10. Δόξα Πενταλόφου 36
11. Δόξα Κρανούλας 32
12. Άγιος Θωμάς 21
13. Κάστωρ 17
14. Κεραυνός Θεσπρωτικού 17
15. Όλυμπος Κέρκυρας 14
16. Τηλυκράτης -6

* Εκκρεμεί το Λάρισα – Δόξα Πενταλόφου που θα διεξαχθεί την Τετάρτη

 

3ος όμιλος – Αποτελέσματα

Αμπελωνιακός – Νάουσα 1-2
Αχιλλέας Δομοκού – Χαλκίδα 0-0
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Δωτιέας Αγιάς 1-1
Πυργετός Λάρισας – Λαμία 0-3 (α.α.)
Ρήγας Φεραίος – Ένωση Απ.Παύλου 3-0
ΑΟ Κύμης – Καρδίτσα 2-1
Λευκάδια Νάουσας – Τρίκαλα 2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Λαμία 52
2. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 49
3. ΑΟ Κύμης 45
4. Τρίκαλα 40
5. Λευκάδια Νάουσας 38
6. Ένωση Απ.Παύλου 36
7. Δωτιεύς Αγιάς 33
8. Ρήγας Φεραίος 31
9. Νάουσα 28
10. Χαλκίδα 27
11. Καρδίτσα 23
12. Μαχητής Τερψιθέας 23
13. Αχιλλέας Δομοκού 22
14. Αμπελωνιακός 17
15. Πυργετός Λάρισας -6