Όλη η δράση στην Γ’ Εθνική

8

Δράση και στους τρεις ομίλους της Βόρειας Ελλάδας είχαμε σήμερα (1/3), χωρίς να υπάρξει κάποια… απρόοπτη εξέλιξη. Τα φαβορί κέρδισαν (όπως γράψαμε ξεχωριστά για Αγροτικό και Πανσερραϊκό στον 1ο όμιλο) και οι ισορροπίες στη βαθμολογία του κάθε ομίλου, παρέμειναν αναλλοίωτες.

 

1ος όμιλος
ΠΑΟ Κοσμίου-Πανσερραϊκός 1-4
Άρης Ακροποτάμου-Διγενής Λακκώματος 2-1
Έβρος Σουφλίου-Αγροτικός Αστέρας 0-1
Εθνικός Αγιονερίου-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 1-1
Ηρακλής Αμπελοκήπων-Κιλκισιακός 0-1
Ορφέας Ελευθερούπολης-Εθνικός Σιδηροκάστρου 3-1
Δόξα Πετρούσας-Νέστος Χρυσούπολης 3-2
Π.Ο. Μουδανιών-Μακεδονικός 2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αγροτικός Αστέρας 48
2. Πανσερραϊκός 43
3. Άρης Ακροποτάμου 36
4. Εθνικός Αγιονερίου 30
5. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 30
6. Έβρος Σουφλίου 27
7. Ηρακλής Αμπελοκήπων 26
8. Νέστος Χρυσούπολης 25
9. Διγενής Λακκώματος 25
10. Δόξα Πετρούσας 22
11. Ορφέας Ελευθερούπολης 22
12. Εθνικός Σιδηροκάστρου 22
13. Κιλκισιακός 19
14. ΠΟ Μουδανιών 19
15. Μακεδονικός 18
16. ΠΑΟ Κοσμίου 3

 

2ος όμιλος
Πυρσός Γρεβενών-Καμπανιακός 0-1
Εθνικός Φιλιππιάδας-Όλυμπος Κέρκυρας 4-1
Λάρισα-Τηλυκράτης 3-0 α.α
Θεσπρωτός-Καστοριά 2-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Δόξα Κρανούλας 2-2
Κάστορας-Οδυσσέας Κορδελιού 0-0
Κοζάνη-Κεραυνός Θεσπρωτικού 2-0
ΠΑΣ Πρέβεζα-Δόξα Πενταλόφου 1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Λάρισα 46
2. Οικονόμος Τσαριτσάνης 40
3. Κοζάνη 37
4. Εθν.Φιλιππιάδας 35
5. Καστοριά 33
6. Οδυσσέας Κορδελιού 32
7. Καμπανιακός 31
8. Θεσπρωτός 30
9. Πυρσός Γρεβενών 27
10. Δόξα Πενταλόφου 27
11. Δόξα Κρανούλας 22
12. Άγιος Θωμάς 15
13. Κεραυνός Θεσπρωτικού 14
14. Όλυμπος Κέρκυρας 14
15. Κάστωρ 13
16. Τηλυκράτης -6

 

3ος όμιλος
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Μαχητής Τερψιθέας 1-0
Πυργετός-Αμπελωνιακός 0-3 α.α
Ρήγας Φεραίος-Νάουσα 4-1
Λευκάδια-Χαλκίδα 2-1
ΑΟ Καρδίτσας-Δωτιέας Αγιάς 2-1
Μακροχώρι-Λαμία 1-0
Τρίκαλα-Αχιλλέας Δομοκού 2-0
Ρεπό: ΑΟ Κύμης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Λαμία 40
2. ΑΟ Κύμης 36
3. Λευκάδια Νάουσας 34
4. Τρίκαλα 1963 33
5. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 33
6. Ένωση Απ.Παύλου 32
7. Δωτιεύς Αγιάς 27
8. Ρήγας Φεραίος 24
9. Νάουσα 20
10. Χαλκίδα 19
11. Μαχητής Τερψιθέας 19
12. Καρδίτσα 17
13. Αχιλλέας Δομοκού 15
14. Αμπελωνιακός 11
15. Πυργετός Λάρισας -4