Αυτοί είναι οι 30 αντίπαλοι

9

Ολοκληρώθηκε ο 3ος προκριματικός γύρος του Τσάμπιονς Λιγκ και του Γιουρόπα Λιγκ και είναι πλέον γνωστοί οι 30 πιθανοί αντίπαλοι του ΠΑΟΚ, αλλά και του Παναθηναϊκού, καθώς και οι 29 του Αστέρα Τρίπολης.

Ο ΠΑΟΚ και ο Παναθηναϊκος είναι στους ισχυρούς και θα αντιμετωπίσουν μία από τις 30 ομάδες του γκρουπ των ανίσχυρων (δεν μπορούν να παίξουν με τον Αστέρα).

Για καλή τους τύχη, σήμερα έγιναν πολλές ανατροπές κι εκπλήξεις στο Γιουρόπα Λιγκ, αποκλείστηκαν ισχυρές ομάδες κι έτσι ομάδες όπως η Παρτιζάν, η Τορίνο, η Φέγενορντ και η Ντιναμό Μόσχας ανέβηκαν στους ισχυρούς και δεν είναι πιθανοί αντίπαλοι του ΠΑΟΚ και του Παναθηναϊκού!

Στους πιθανούς αντιπάλους του ΠΑΟΚ βρίσκει κανείς κάποιες επικίνδυνες ομάδες, ομάδες που έχει ξαναπαίξει, όπως η Ντέμπρετσεν, η Γκρασχόπερ ή η Σπαρτάκ Τρνάβα…

Μεταξύ άλλων, στους ανίσχυρους είναι τρεις κυπριακές, δύο ρώσικες και μία τουρκική ομάδα…

Η κλήρωση των 31 ζευγαριών θα γίνει αύριο στις 2μμ στη Νιόν της Ελβετίας και οι αγώνες θα γίνουν 21 και 28 Αυγούστου.

ΙΣΧΥΡΟΙ

1. Λιόν

2. Ίντερ

3. Τότεναμ

4. Αϊντχόφεν

5. Βιγιαρέαλ

6. Τβέντε

7. Μέταλιστ Χαρκίβ

8. ΠΑΟΚ

9. Σέλτικ

10. Κλαμπ Μπριζ

11. Ντνίπρο

12. Τράμπζονσπορ

13. Παναθηναϊκός

14. Σπάρτα Πράγας

15. Γκλάντμπαχ

16. Σοσιεδάδ

17. Γιούνγκ Μπόις

18. Ντιναμό Ζάγκρεμπ

19. Λοκομοτίβ Μόσχας

20. Ραπίντ Βιέννης

21. Ζυρίχη

22. Νασιονάλ Φουνχάλ

23. Μακάμπι Τελ Αβίβ

24. Σερίφ Τιρασπολ

25. Χαλ

26. Παρτιζάν

27. Τορίνο

28. Φέγενορντ

29. Σεντ Ετιέν

30. Ρίο Άβε

31. Ντιναμό Μόσχας

ΑΝΙΣΧΥΡΟΙ

1. Έλφσμποργκ (Σουηδία)

2. Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία)

3. Ομόνοια (Κύπρος)

4. Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)

5. Γκρασχόπερ (Ελβετία)

6. Ροστόφ (Ρωσία)

7. Κράσνονταρ (Ρωσία)

8. Ριέκα (Κροατία)

9. Τσβόλε (Ολλανδία)

10. Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)

11. Ακτόμπε (Καζακστάν)

12. ΑΕ Λεμεσού (Κύπρος)

13. Γκαραμπάγκ (Αζερμπαϊτζάν)

14. Ελσίνσκι (Φινλανδία)

15. Μίντιλαντ (Δανία)

16. Λόκερεν (Βέλγιο)

17. Ζίμπρου (Μολδαβία)

18. Αστάνα (Καζακστάν)

19. Ζόρια Λουχάνσκ (Ουκρανία)

20. ΡΝΚ Σπλιτ (Κροατία)

21. Ρούχ Χορζόφ (Πολωνία)

22. Άστρα Γκιούργκιου (Ρουμανία)

23. Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)

24. Στιάρναν (Ισλανδία)

25. Καραμπούκσπορ (Τουρκία)

26. Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαιτζάν)

27. Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)

28. Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία)

29. Πετρολούλ Πλοέστι (Ρουμανία)

30. Σαράγεβο (Βοσνία)

31. Αστέρας Τρίπολης (Ελλάδα)