Δοκιμασία στο Αιγίνιο

11

Με υπηρεσιακό προπονητή τον Βασίλη Χάβο, καθώς η διοίκηση δεν έχει καταλήξει ακόμη στον διάδοχο του Θωμά Γράφα, που ήδη έπιασε δουλειά στην Λάρισα, ο Απόλλων Καλαμαριάς φιλοξενείται σήμερα στο Αιγίνιο, για την 5η αγωνιστική της Φούτμπολ Λιγκ.

Ενώ η διοίκηση εξετάζει τις περιπτώσεις Λουτσιάνο και Ρόκκα, ο Βασίλης Χάβος δεν θα έχει σήμερα στη διάθεσή του τους τραυματίες Βρονταρά και Κατσιαρό, ενώ επιστρέφει ο Μπιτσάκος.

Στην αποστολή συμπεριλήφθηκαν οι Π. Παπαδόπουλος, Βασιλειάδης, Γαλανόπουλος, Κουρούπης, Παπαστεριανός, Μπερτέν, Βαγγελόπουλος, Μαυροκεφαλίδης, Ακασού, Ολίσε, Μπιτσάκος, Σουλίδης, Νατσιόπουλος, Καπετάνος, Τσούτσης, Καράμπελας, Ευσταθίου, Γκέσιος, Β. Παπαδόπουλος και Αναστασίου.

Στην αντίπερα όχθη, ο Αιγινιακός κατέληξε στον Σταύρο Διαμαντόπουλο, ο οποίος πήρε τη θέση του Αλέκου Θεοδωρίδη και επιστρέφει σήμερα στους πάγκους μετά από τέσσερα χρόνια.

Εκτός αποστολής έμεινε ο Γιαν Μπλάζεκ, ο οποίος αισθάνθηκε ενόχληση στον δικέφαλο και τέθηκε νοκ άουτ, όπως και ο Ρίκκα, που έχει πρόβλημα στην γάμπα.

Στην αποστολή του Αιγινιακού συμπεριλήφθηκαν οι Τόλιος, Τέλλος, Αραμπατζής, Ζούρκος, Δεμηρτζόγλου, Ναουμτσέφσκι, Κουτσοσπύρος, Καζάκης, Πέντα, Πόποβιτς, Πάβλοβιτς, Γιαζιτζόγλου, Ίτσιος, Γεωργίου, Μένκα, Φαμπίνιο, Λιόλιος, Πολύζος και Μπάρος.

Το μεγάλο ματς της ημέρας γίνεται στο ΕΑΚ Βόλου, όπου ο τοπικός Ολυμπιακός υποδέχεται την Λάρισα, στην οποία ντεμπουτάρει σήμερα ο Γράφας, ενώ σπουδαίο ματς θα γίνει στο Αλκαζάρ, με τους ουραγούς Τύρναβο και Αγροτικό Αστέρα να ψάχνουν οξυγόνο. Στην ομάδα του Ευόσμου, επιστρέφει στον πάγκο ο Περικλής Αμανατίδης, που διαδέχτηκε τον Διλμπέρη.

Στα άλλα δύο παιχνίδια της ημέρας, Λαμία και Ζάκυνθος φιλοξενούν Πιερικό και Φωκικό, αντίστοιχα, με στόχο τις νίκες που θα τις κρατήσουν ψηλά στη βαθμολογία.

Το πρόγραμμα ολοκληρώνεται αύριο με το παιχνίδι Καρδίτσα – Εθνικός Σερρών, ενώ το ρεπό του θα κάνει ο Ηρακλής.

H 5η Αγωνιστική

15.00 Λαμία – Πιερικός

15.00 Ζάκυνθος – Φωκικός

15.00 Τύρναβος – Αγροτικός Αστέρας

15.00 Αιγινιακός – Καλαμαριά

18.00 Ολυμπιακός Βόλου – Λάρισα (OTE Sports)

16.00 Καρδίτσα – Εθνικός Σερρών (10/11, ΟΤΕ Sports)

Βαθμολογία

1. Ηρακλής 12

2. Λαμία 10

3. Λάρισα 9

4. Ζάκυνθος 9 (3)

5. Ολυμπιακός Βόλου 4

6. Αιγινιακός 4

7. Καρδίτσα 4 (3)

8. Αιγινιακός 4

9. Καλαμαριά 4

10. Φωκικός 2

11. Εθνικός Σερρών 2

12. Αγροτικός Αστέρας 1

13. Τύρναβος 1