Πέρασε από Βύρωνα ο ΠΑΟΚ

28

Μόνος τρίτος στη βαθμολογία της Α1 ανδρών του χάντμπολ έμεινε ο ΠΑΟΚ που πανηγύρισε επί της Αναγέννησης Βύρωνα την Τρίτη σερί νίκη του στο πρωτάθλημα. Ο ΠΑΟΚ επικράτησε στο κλειστό του Βύρωνα (είχε να κερδίσει από το 2005) με 27-21, στο ματς που έγινε για τη 14η αγωνιστική με κορυφαίους Κοκώνη και Τρουμπέτας.

Ο Νέναντ Τορυμπέτας με τέσσερα γκολ κράτησε «όρθιο» τον «Δικέφαλο» στο πρώτο ημίχρονο (11-14), η Αναγέννηση μείωσε με το ξεκίνημα του β’ μέρους στο γκολ (14-15), ο ΠΑΟΚ ξέφυγε εκ νέου με 15-19 και ο Τρουμπέτας «ξαναχτύπησε» με δύο γκολ όταν οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 21-19.

Εκτός από τον Τρουμπέτας (9 γκολ με 8-13 σουτ, 1/1 πέναλτι), ο Νίκος Κοκώνης με 6/7 σουτ, αλλά και ο Γουργούμης με 12 αποκρούσεις ήταν αυτοί που ξεχώρισαν για την ομάδα του Νίκου Γεωργιάδη.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-2, 5-7, 6-10, 9-12,11-14 (ημίχρονο), 12-15, 13-17, 16-20, 18-21, 19-24, 21-27