Τελικά δεύτερος ο ΠΑΟΚ

25

Η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ έκανε το καθήκον της και κέρδισε εύκολα τον Μ.Αλέξανδρο, αλλά το ίδιο έκανε και η Αναγέννηση, περνώντας από την έδρα του Αμύντα. Ο δικέφαλος ισοβάθμισε στη 2η θέση με την Ιωνία (που είχε ρεπό), αλλά έχει το πλεονέκτημα.

Στη συνέχεια και στα πλέι οφ, η Αναγέννηση θα αντιμετωπίσει με πλεονέκτημα τον 4ο Αμύντα, ενώ ο ΠΑΟΚ θα κοντραριστεί με τη Νέα Ιωνία, στο μεγάλο ντέρμπι των ημιτελικών. Η πρόκριση για τον τελικό θα κριθεί στις 2 νίκες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

ΠΑΟΚ- ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 38-22
Τα πεντάλεπτα: 4-2, 5-5, 8-7, 11-9, 16-9, 20-12 (ημχ), 23-13, 26-15, 28-19, 32-21, 35-21, 38-22.
ΠΑΟΚ (Γρηγορία Γκόλια): Καβαζοπούλου, Κορέια 5, Παπαβασιλείου 1, Νούλα 6, Παπαδοπούλου 3, Σελεμίδου, Τζέριτς, Μούρνου 6, Ελευθεριάδου 1, Ράτσικα, Στρατάκη 6, Παπάζογλου 2, Μάστακα 8, Καρσανίδου.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Γιώργος Γιουλβανίδης): Παπαδοπούλου Α., Παρασκευαΐδου, Τιτσούκη 1, Τσαλουχίδου, Ιωαννίδου, Παπαδοπούλου Ι. 1, Αναστασίου 5, Ανδρίτσου 7, Φράγκου, Μαυροπούλου, Ξυρίδου 1, Παναγιωτίδου 2. Διαιτητές: Θεοδοσίου- Χαρίτσος, Δίλεπτα: 2-0, Πέναλτι: 0/0–1/2.

ΟΡΜΗ ΛΟΥΞ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 30-20
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 6-5, 9-6, 10-7, 12-9, 15-10 (ημχ.), 17-11, 20-13, 22-16, 25-17, 27-19, 30-20
ΟΡΜΗ (Νταμίρ Στογιάνοβιτς): Χατζηπαρασίδου 8, Στράτου 4, Πολίτη, Καρακίτσου 1, Παύλου 2, Σλιάκοβα 12, Καρέλα 2, Χάλα, Κασάπη, Στάνκοβιτς 1, Ρώσση, Καγκελάρη, Αγγελοπούλου.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Σοφία Ιττέ): Αραμπατζή, Ταζέ 2, Βαφειάδου, Ιωαννίδου 3, Πουρνάρα 2, Τσιρνάρη 2, Ψωμιάδου, Καραφουλίδου Τ. 2, Ιττέ 5, Καραφουλίδου Σ. 4.
Διαιτητές: Αβράμης- Κολάρος, δίλεπτα: 4-1, πέναλτι: 3/4-2/4.

ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 15-22
Τα πεντάλεπτα: 0-2, 1-6, 2-7, 3-8, 5-10, 7-13 (ημχ.), 8-15, 9-17, 10-19, 11-20, 12-22, 15-22
ΑΜΥΝΤΑΣ (Νίκος Γιώσκος): Μπαντή, Γεωργιάδου, Παπαβασιλείου, Ρακκοπούλου, Γαλμπάδη, Μίλασιτς, Τσιομπάνου 11, Ταϊρίδου, Σκόνδρα 2, Νούσια 2, Σουμελίδου, Κόρρα, Κοτρσοπούλου, Βαφειάδου, Τσουτσουλάκη
ΑΡΤΑ (Κώστας Tούτσης): Μπαλάφα 2, Σκουτέλλα 1, Βέμη, Ιωάννου, Σκάρα 5, Στανκούτε 3, Δήμου, Βράτσεβα 1, Δημητρίου 2, Ματαρώνα 1, Κολιού, Ποιμενίδου 7, Μαυρομάτη.
Διαιτητές: Πατιός – Τσιάνας, δίλεπτα: 3-3 Πέναλτι: 4/4 – 4/7 Κόκκινη: 20:15 Μπαντή (επικίνδυνο παιχνίδι, δεν κρατήθηκε δελτίο)

Η Τελική Βαθμολογία
1. Αναγέννηση Άρτας 21
2. ΠΑΟΚ 19
3. ΟΦ Νέας Ιωνίας 19
4. Αμύντας Αμυνταίου 9
5. Ορμή Λουξ 8
6. Μέγας Αλέξανδρος 7
7. Μακεδονικός 1