Το πανόραμα του Nations League – Τι θα δούμε σήμερα

16

Με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις συνεχίζεται και σήμερα το Nations League. Ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις της Ιταλίας με την Πορτογαλία και της Τουρκίας με τη Σουηδία.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το πρόγραμμα σε όλους τους ομίλους:

LEAGUE A

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ολλανδία-Γαλλία 2-0 (44΄ Βαϊνάλντουμ, 90΄+5 Ντεπάι)

Γερμανία-Ολλανδία 19/11, 21:45

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Γαλλία 4 4-4 7

Ολλανδία 3 6-2 6

Γερμανία 3 1-5 1

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Βέλγιο-Ισλανδία 2-0 (Μπατσουαγί 65′, 81′)

Ελβετία-Βέλγιο 18/11, 21:45

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Βέλγιο 3 7-1 9

Ελβετία 3 9-3 6

Ισλανδία 4 1-13 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ιταλία-Πορτογαλία 17/11, 21:45

Πορτογαλία-Πολωνία 20/11, 21:45

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Πορτογαλία 2 4-2 6

Ιταλία 3 2-2 4

Πολωνία 3 3-5 1

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Κροατία-Ισπανία 3-2 (Κράμαριτς 54′, Ζεβντάι 69′, Γεβντάι 93’/ Σεμπάγιος 56′, Ράμος 78′)

Αγγλία-Κροατία 18/11, 16:00

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Ισπανία 4 12-6 6

Αγγλία 3 4-4 4

Κροατία 3 3-8 4

LEAGUE B

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σλοβακία-Ουκρανία 4-1 (6΄ Ρούσνακ, 26΄ Κούκα52΄ Ζρέλακ, 61΄ Μακ – 47΄ Κονοπλιάνκα)

Τσεχία-Σλοβακία 19/11, 21:45

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Ουκρανία 4 5-5 9

Τσεχία 3 3-4 3

Σλοβακία 3 5-4 3

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τουρκία-Σουηδία 17/11, 19:00

Σουηδία-Ρωσία 20/11, 21:45

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Ρωσία 3 4-1 7

Τουρκία 3 4-6 3

Σουηδία 2 2-3 1

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Αυστρία-Βοσνία 0-0

Βόρεια Ιρλανδία-Αυστρία 18/11, 19:00

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Βοσνία 4 5-1 10

Αυστρία 3 1-1 4

Βόρεια Ιρλανδία 3 1-5 0

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ουαλία-Δανία 1-2 (90΄ Μπέιλ – 42΄ Γιόργκενσεν, 88΄ Μπρεϊθγουέιτ)

Δανία-Ιρλανδία 19/11, 21:45

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Δανία 3 4-1 7

Ουαλία 4 5-4 6

Ιρλανδία 3 1-5 1

LEAGUE C

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Αλβανία-Σκωτία 17/11, 21:45

Σκωτία-Ισραήλ 20/11, 21:45

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Ισραήλ 3 4-2 6

Σκωτία 2 3-2 3

Αλβανία 3 1-4 3

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ουγγαρία-Εσθονία 2-0 (Ορμπάν 8′, Σαλάι 69′)

ΕΛΛΑΔΑ-Φινλανδία 1-0 (Γκράνλουντ(αυτ) 25′)

Ουγγαρία-Φινλανδία 18/11, 21:45

ΕΛΛΑΔΑ-Εσθονία 18/11, 21:45

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Φινλανδία 4 12 5-1

Ελλάδα 4 9 4-4

Ουγγαρία 4 7 7-6

Εσθονία 4 1 3-8

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Κύπρος-Βουλγαρία 1-1 (24΄ Ζαχαρίου – 89΄πεν. Ντιμιτρόφ)

Σλοβενία-Νορβηγία 1-1 (9΄ Βέρμπιτς – 85΄ Γιόνσεν)

Κύπρος-Νορβηγία 19/11, 21:45

Βουλγαρία-Σλοβενία 19/11, 21:45

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Νορβηγία 5 5-2 10

Βουλγαρία 5 6-4 10

Κύπρος 5 5-7 5

Σλοβενία 5 4-7 2

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σερβία-Μαυροβούνιο 17/11, 16:00, 21:45

Ρουμανία-Λιθουανία 17/11, 21:45

Σερβία-Λιθουανία 20/11, 21:45

Μαυροβούνιο-Ρουμανία 20/11, 21:45

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Σερβία 4 5-2 8

Μαυροβούνιο 4 6-3 7

Ρουμανία 4 4-3 6

Λιθουανία 4 2-9 0

LEAGUE D

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Καζακστάν-Λετονία 1-1 (Σουμπάεβ 37’/ Ράκελς 48′)

Ανδόρα-Γεωργία 1-1 (Μαρτίνεζ 63’/ Σακβετάτζε 9′)

Γεωργία-Καζακστάν 19/11, 19:00

Ανδόρα-Λετονία 19/11, 19:00

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Γεωργία 5 10-1 13

Καζακστάν 5 7-5 6

Λετονία 5 2-6 3

Ανδόρα 5 2-9 3

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Λουξεμβούργο-Λευκορωσία 0-2 (Ντραγκούν 37′, 54′)

Σαν Μαρίνο-Μολδαβία 0-1 (Νταμασκάν 77′)

Σαν Μαρίνο-Λευκορωσία 18/11, 19:00

Μολδαβία-Λουξεμβούργο 18/11, 19:00

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Λευκορωσία 5 8-0 11

Λουξεμβούργο 5 9-3 9

Μολδαβία 5 3-4 8

Σαν Μαρίνο 5 0-13 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Αζερμπαϊτζάν-Νησιά Φερόε 17/11, 19:00

Μάλτα-Κόσοβο 17/11, 19:00

Μάλτα-Νησιά Φερόε 20/11, 21:45

Κόσοβο-Αζερμπαϊτζάν 20/11, 21:45

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Κόσοβο 4 6-2 8

Αζερμπαϊτζάν 4 5-2 6

Νησιά Φαρόε 4 4-7 4

Μάλτα 4 4-8 2

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γιβραλτάρ-Αρμενία 2-6

(10΄ Ντε Μπαρ, 78΄ Πρίστλι – 27΄,48΄,52΄,54΄ Μοβσισγιάν, 66΄ Καρτασγιάν, 90+4 Καραπετιάν)

Λιχτενστάϊν-ΠΓΔΜ 1-2 (53΄ Μπάρντι, 90΄+1 Νεστορόφσκι)

ΠΓΔΜ-Γιβραλτάρ 19/11, 21:45

Λιχτενστάιν-Αρμενία 19/11, 21:45

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Π.Γ.Δ.Μ. 5 10-6 12

Αρμενία 5 12-6 9

Γιβραλτάρ 5 5-11 6

Λιχτενστάιν 5 6-10 3