Ποιοι ανεβαίνουν στην Γ΄ Εθνική

Ολοκληρώθηκε σήμερα η διαδικασία των αγώνων μπαράζ των πρωταθλητών των Ενώσεων, για την άνοδο στην Γ΄ Εθνική.

Από τη Θεσσαλονίκη, ο Θερμαϊκός Θέρμης είναι η ομάδα που κέρδισε το εισιτήριο για την Γ΄ Εθνική από την προηγούμενη αγωνιστική, ενώ την άνοδο κέρδισαν αρκετές ιστορικές ομάδες, με παράδοση στην κατηγορία, όπως ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ο Αιολικός, ο Εθνικός ή η Αναγέννηση Άρτας…

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστική και οι τελικές βαθμολογίες (με έντονα γράμματα οι ομάδες που ανεβαίνουν :

1ος όμιλος

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης 6-0
Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου – Άρης Αβάτου 1-4

Εθνικός Αλεξανδρούπολης        16

Άρης Αβάτου        7

Μ. Αλέξανδρος Ίασμου       6

Κεραυνός Πέρνης    6

2ος όμιλος

Φίλιπποι Δοξάτου – Παύλος Μέλας 3-2
Θερμαϊκός Θέρμης – ΑΕ Χρυσού 1-0

Θερμαϊκός Θέρμης       13

Φίλιπποι Δοξάτου        10

Παύλος Μελάς        7

Α.Ε. Χρυσού        4

3ος όμιλος

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Ολυμπιακός Γαλατάδων 4-1
ΠΑΟ Κρηστώνης – Απόλλων Αρναίας 0-0

Απόλλων Αρναίας        12   

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας        9

Ολυμπιακός Γαλατάδων      6

ΠΑΟΚ Κρηστώνης        3

4ος όμιλος

Γρεβενά Αεράτα – Εορδαϊκός 0-3
Αστραπή Μεσοποταμίας – Θύελλα Φιλώτα 0-1

Θύελλα Φιλώτα      14

Εορδαϊκός        13

Γρεβενά Αεράτα      7

Αστραπή Μεσοποταμιάς        0

5ος όμιλος

Ανατολή – ΑΟ Συναράδων 0-0
Δόξα Γαρδικίου – ΑΟ Φλαμουλίου 2-6

Α.Ο. Φλαμουλίου        13  

ΑΟ Συναράδων        11

Ανατολή        7

Δόξα Γαρδικίου        1

6ος όμιλος

Πύρασος Ν. Αγχιάλου – Δήμητρα Γιάννουλης 1-0
ΑΕ Σελλάνων-ΑΕ Περίστασης 2-1

Πύρασος        14   

Α.Ο. Σελλάνων       11

Δήμητρα Γιάννουλης       8

Α.Ε. Περίστασης        0

7ος όμιλος

Παρνασσός – Βελούχι 2-0
Νέα Αρτάκη – Οπούντιος Μαρτίνος 0-1

Οπούντιος Μαρτίνος       14

Παρνασσός Αράχωβας        10

Αρτάκη       10

ΑΠΟΚ Βελούχι        0

8ος όμιλος

Όμηρος Νεοχωρίου – Αχέρων Καναλακίου 0-0
Αναγέννηση Άρτας – Αστέρας Ιτέας 4-0

Αναγέννηση Άρτας        12

Αχέρων Καναλακίου       10

Αστέρας Ιτέας        7

Όμηρος Νεοχωρίου       5

9ος όμιλος

Χαϊδάρι – Οδηγήτρια 2-0
Πανερυθραϊκός – Εθνικός 1-3

Εθνικός Πειραιώς       14  

Χαϊδάρι        10

Πανερυθραϊκός    6

Οδηγήτρια    6

10ος όμιλος

Αιολικός – Ηρακλής Θυμιανών 3-0

Αιολικός        12   

Αίας Σύρου       6

Ηρακλής Θυμιανών   0

11ος όμιλος

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Ιάλυσος 1-1
Άτταλος Νέας Περάμου – ΠΑΟ Λουτρακίου 0-2

ΠΑΟ Λουτρακίου        15   

Ιάλυσος Ρόδου        10

Άτταλος Νέας Περάμου        7

Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου       2

12ος όμιλος

Διαγόρας Βραχνέικων – Άρης Αρχ. Ολυμπίας 2-1
Ζακυνθιακός – ΑΕ Κεφαλληνίας 4-1

Ζακυνθιακός        15   

Διαγόρας Βραχνέικων        12

Άρης Αρχαίας Ολυμπίας        7

Α.Ε. Κεφαλληνίας        1

13ος όμιλος

Πανθυρεατικός – Πάμισος Μεσσήνης 1-0
Ερμής Κιβερίου – Σπάρτη 2-1

Ερμής Κιβερίου        12

Σπάρτη        10

Πάμισος Μεσσήνης      7

Πανθυρεατικός        4

14ος όμιλος

ΑΟ Ζαρού – Άρης Ρεθύμνου 2-1
Αναγέννηση Ιεράπετρας – Μινώταυρος Μουρνιών 4-0

Αναγέννηση Ιεράπετρας        10   

Μινώταυρος Μουρνιών        8

Νερά Ζαρός        8

Άρης Ρεθύμνου       7