Αρχίζει το ματς – Το πρόγραμμα

Έγινε σήμερα η κλήρωση του νέου πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας, της σεζόν 2014-15. Χωρίς την ΑΕΚ, τον Ηρακλή, αλλά και τον Άρη πλέον, το πρωτάθλημα είναι σαφέστατα πιο φτωχό…

Ο ΠΑΟΚ ξεκινάει με τρία σχετικά εύκολα παιχνίδια, Καλλονή και Νίκη Βόλου εντός και Πλατανιά εκτός, και την 6η αγωνιστική θα πάει στο Καραϊσκάκη, για το μεγάλο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

Την κλήρωση πραγματοποίησε ο γενικός διευθυντής της Super League κ. Μιχάλης Αναγνώστου, με τους αρχηγούς των πρωταθλητών στα πρωταθλήματα υποδομής Κ15, Κ17 και Κ20, τον ποδοσφαιριστή της Κ15 του Ολυμπιακού Δημήτρη Σκαφίδα,  τον ποδοσφαιριστή της Κ17 της SKODA Ξάνθη Ραφαήλ Μελισσόπουλο και τον ποδοσφαιριστή της Κ20 του ΠΑΟΚ Νίκο Βασαϊτη.

Το πρόγραμμα :

1η Αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ – SKODA ΞΑΝΘΗ

Ο.Φ.Η. – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΚΕΡΚΥΡΑ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Π.Α.Ο.Κ. – Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

2η Αγωνιστική

Ο.Φ.Η. – ΒΕΡΟΙΑ

SKODA ΞΑΝΘΗ – ΚΕΡΚΥΡΑ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Π.Α.Ο.Κ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

3η Αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ – ΚΕΡΚΥΡΑ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Ο.Φ.Η.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – SKODA ΞΑΝΘΗ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

Π.Α.Ο.Κ. – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

4η Αγωνιστική

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΒΕΡΟΙΑ

ΚΕΡΚΥΡΑ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Ο.Φ.Η. – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

SKODA ΞΑΝΘΗ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – Π.Α.Ο.Κ.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

5η Αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΚΕΡΚΥΡΑ

Π.Α.Ο.Κ. – Ο.Φ.Η.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

6η Αγωνιστική

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΒΕΡΟΙΑ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Π.Α.Ο.Κ.

ΚΕΡΚΥΡΑ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Ο.Φ.Η. – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

SKODA ΞΑΝΘΗ – Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

7η Αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Π.Α.Ο.Κ. – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΚΕΡΚΥΡΑ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – Ο.Φ.Η.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

8η Αγωνιστική

Π.Α.Ο.Κ. – ΒΕΡΟΙΑ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΚΕΡΚΥΡΑ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Ο.Φ.Η. – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

SKODA ΞΑΝΘΗ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

9η Αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – Π.Α.Ο.Κ.

Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΚΕΡΚΥΡΑ

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – Ο.Φ.Η.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ

10η Αγωνιστική

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΒΕΡΟΙΑ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ

Π.Α.Ο.Κ. – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

ΚΕΡΚΥΡΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

SKODA ΞΑΝΘΗ – Ο.Φ.Η.

11η Αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ – Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – Π.Α.Ο.Κ.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

SKODA ΞΑΝΘΗ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ο.Φ.Η. – ΚΕΡΚΥΡΑ

12η Αγωνιστική

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΒΕΡΟΙΑ

Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

Π.Α.Ο.Κ. – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – SKODA ΞΑΝΘΗ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Ο.Φ.Η.

ΚΕΡΚΥΡΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

13η Αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

SKODA ΞΑΝΘΗ – Π.Α.Ο.Κ.

Ο.Φ.Η. – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΚΕΡΚΥΡΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

14η Αγωνιστική

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΒΕΡΟΙΑ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – Ο.Φ.Η.

Π.Α.Ο.Κ. – ΚΕΡΚΥΡΑ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

15η Αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

SKODA ΞΑΝΘΗ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Ο.Φ.Η. – Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΚΕΡΚΥΡΑ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Π.Α.Ο.Κ.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

16η Αγωνιστική

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΒΕΡΟΙΑ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Ο.Φ.Η.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΚΕΡΚΥΡΑ

Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – Π.Α.Ο.Κ.

17η Αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

SKODA ΞΑΝΘΗ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

Ο.Φ.Η. – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΚΕΡΚΥΡΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Π.Α.Ο.Κ. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ