Η κλήρωση της Volleyleague

Στην Ορεστιάδα έγινε σήμερα η κλήρωση του νέου πρωταθλήματος βόλεϊ, με αφορμή την επιστροφή της ιστορικής ομάδας στη μεγάλη κατηγορία. Το πρωτάθλημα αναμένεται να ξεκινήσει στις 11 Οκτωβρίου.

Το πρώτο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα σε Άρη και ΠΑΟΚ θα γίνει στην τέταρτη αγωνιστική με γηπεδούχους τους «κίτρινους». Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Φοίνικα Σύρου, ο Άρης την ΑΕΚ και η ΜΕΝΤ τον Παναθηναϊκό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Volleyleague έχει ως εξής:

1η αγωνιστική

Ολυμπιακός – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός

Α.Ο.Ορεστιάδας – Α.Ο.Κηφισιάς

ΠΑΟΚ – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου

Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Γ.Σ.Λαμία

Μ.Ε.Ν.Τ. – Παναθηναϊκός Α.Ο.

Α.Σ.Άρης – ΑΕΚ

2η αγωνιστική

Α.Σ.Άρης – Ολυμπιακός

Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Γ.Σ.Λαμία – ΠΑΟΚ

Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – ΜΕΝΤ

Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Ο. Ορεστιάδας

ΑΕΚ – Α.Ο.Κηφισιάς

3η αγωνιστική

Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Α.Σ.Άρης

ΠΑΟΚ – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός

Μ.Ε.Ν.Τ. – Γ.Σ.Λαμία

Α.Ο.Ορεστιάδας – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου

Α.Ο.Κηφισιάς – Παναθηναϊκός Α.Ο.

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – ΑΕΚ

4η αγωνιστική

Α.Σ.Άρης – ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός –Μ.Ε.Ν.Τ.

Γ.Σ.Λαμία – Α.Ο.Ορεστιάδα

Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Α.Ο.Κηφισιάς

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός Α.Ο.

5η αγωνιστική

Μ.ΕΝ.Τ. – Α.Σ.Άρης

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

Α.Ο.Ορεστιάδα – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός

Α.Ο.Κηφισιάς – Γ.Σ.Λαμία

Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου

Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΕΚ

6η αγωνιστική

Α.Σ.Άρης – Α.Ο.Ορεστιάδας

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Μ.Ε.Ν.Τ.

Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ

Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Α.Ο.Κηφισιά

Γ.Σ.Λαμία – Παναθηναϊκός

ΑΕΚ – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου

7η αγωνιστική

Α.Ο.Κηφισιάς – Α.Σ.Άρης

Α.Ο.Ορεστιάδας – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

Μ.Ε.Ν.Τ. – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Παναθηναϊκός Α.Ο. – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός

Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Γ.Σ.Λαμία

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

8η αγωνιστική

Α.Σ.Άρης – Παναθηναϊκός Α.Ο.

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Ο.Κηφισιάς

Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Α.Ο.Ορεστιάδας

ΠΑΟΚ – Μ.Ε.Ν.Τ.

Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου

ΑΕΚ – Γ.Σ.Λαμία

9η αγωνιστική

Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Α.Σ.Άρης

Παναθηναϊκός Α.Ο. – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

Α.Ο.Κηφισιάς – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Α.Ο.Ορεστιάδας – ΠΑΟΚ

Γ.Σ.Λαμία – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός

Μ.Ε.Ν.Τ. – ΑΕΚ

10η αγωνιστική

Α.Σ.Άρης – Γ.Σ.Λαμία

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου

Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Παναθηναϊκός Α.Ο.

ΠΑΟΚ – Α.Ο.Κηφισιάς

Μ.Ε.Ν.Τ. – Α.Ο.Ορεστιάδας

ΑΕΚ – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός

11η αγωνιστική

Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Α.Σ.Άρης

Γ.Σ.Λαμία – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Παναθηναϊκός Α.Ο. – ΠΑΟΚ

Α.Ο.Κηφισιάς – Μ.Ε.Ν.Τ.

Α.Ο.Ορεστιάδας – ΑΕΚ