Νίκη ΠΑΟΚ, περίπατος για Φοίβο

Ο ΠΑΟΚ πέρασε με νίκη από την Αθήνα, κερδίζοντας τον Δούκα, ο Φοίβος έκανε το… καθήκον του καθώς κέρδισε εύκολα την Δράμα, που έχει μόνο ήττες στο πρωτάθλημα, ενώ η ΧΑΝΘ δεν τα κατάφερε, και έχασε από τον ΔΙΚΕΑΣ, αν και πάλεψε το παιχνίδι μέχρι τα μέσα του δευτέρου μέρους.

Ο Φίλιππος ήταν ο κερδισμένος της αγωνιστικής καθώς η νίκη του μέσα στο Λουτράκι ήταν νίκη τετράδας, ενώ ο Διομήδης δεν δυσκολεύτηκε από τον ΓΑΣ Κιλκίς και παραμένει πρώτος στηνν βαθμολογία.

Ο αγώνας Αναγέννηση Βύρωνα – ΑΕΚ, που ήταν προγραμματισμός για το απόγευμα της Κυριακής, αναβλήθηκε, διότι ο εργολάβος δεν παρέδωσε το κλειστό Βύρωνα, μετά τα έργα που έκανε.

Τα αποτελέσματα:

ΑΣΕ Δούκα- ΠΑΟΚ 16-22

Ποσειδώνας Λουτρακίου- Φίλιππος Βέροιας 20-24

Διομήδης Άργους- ΓΑΣ Κιλκίς 33-21

ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ- ΧΑΝΘ 23-19

Φοίβος Συκεών- Δράμα 1986 28-18.

Αναγεννηση Βύρωνα – ΑΕΚ (Αναβλήθηκε)

Το πρωτάθλημα της Α1 θα ξαναρχίσει στις 17 Ιανουαρίου.

Η βαθμολογία
1. Διομήδης 23
2. ΠΑΟΚ 21
3. ΑΕΚ 17 (11 αγ.)
4. Φίλιππος Β. 15
5. ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ 11
6. Αναγέννηση 10 (11 αγ.)
7. Ποσειδώνας 10
8. Δούκας 10
9. ΓΑΣ Κιλκίς 9
10. ΧΑΝΘ 8
11. Φοίβος Σ. 8
12. Δράμα 86 0

H TAYTOTHTA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ- ΠΑΟΚ 16-22
Τα πεντάλεπτα
2-2, 3-3, 4-5, 6-6, 7-10, 8-12 (ημχ.), 10-15, 12-17, 12-19, 14-21, 15-21, 16-22
ΔΟΥΚΑΣ (Γιώργος Κρανάκης) Ζαλώνης, Τζανιδάκης 1, Αϊβαλιώτης, Μανουσέλης, Συγγάρης, Μωραϊτης, Μπραουδάκης Δ., Κάλλης, Μισαηλίδης, Ντούνης 4, Μπάγιος 4, Ζιβούλοβιτς 7, Αραπακόπουλος, Λάγιος, Μπραουδάκης Ν., Κουμαραδέλης.
ΠΑΟΚ (Νίκος Γεωργιάδης) Παλάσκας 1, Γουργούμης, Τσίλης 2, Νικολαϊδης, Κοκκώνης 2, Ιωαννίδης 1, Μπουκοβίνας, Πετρίδης 4, Αλβανός 7, Τσακίρης 5, Κωστακίδης, Κεσίδης Β., Τσεσμετζίδης, Κεσίδης Σ.
Δίλεπτα 4-5, Πέναλτι 4/5-4/4
Διαιτητές Τσάκωνας- Τσάμος

ΦΟΙΒΟΣ – ΔΡΑΜΑ 1986 28-18
Tα πεντάλεπτα
1-1, 3-2, 8-3, 10-5, 13-8, 16-9 (ημχ) 17-9, 20-12, 21-13, 23-13, 26-14, 28-18
ΦΟΙΒΟΣ (Σκανδάλης) Παπαγεωργίου, Πίτσιος 2, Βότσης 4, Αποστολίδης 8, Μέτσης 4, Σαουλίδης, Σεϊρεκίδης 2, Χατζηβακαλέλης 4, Καφαντάρης, Πάτσιας, Κοπάΐδης, Ντούλματζης 4, Χατζηαγαπίου, Κότσιφας, Μισυρλής, Παρασκευαΐδης
ΔΡΑΜΑ 1986 (Δεμερτζίδης- Τογανίδης) Τσεπίδης, Σιδηρόπουλος, Χαϊτίδηςμ, Κοτσαμαρίκογλου 2, Αντριέφσκι 2, Τουνγκελίδης 1, Διδασκάλου 1, Βαλαβάνης 1, Μίτροβιτς 1, Θωμίδης 2, Παπαδόπουλος 5, Βάκκας, Ιακωβίδης, Τορνικίδης 1, Μέλκος, Μπαρουξάκης 2.
Δίλεπτα 4-2 Πέναλτι 4/5 – 1/5
Διαιτητές Πατιός – Τσιάνας

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ- ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 33-21
Τα πεντάλεπτα
1-1, 3-4, 6-7, 9-8, 11-8, 16-10 (ημχ.), 19-10, 21-12, 23-12, 28-15, 31-19, 33-21
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Δημήτρης Δημητρούλιας) Μουσταϊρας, Κυπραίος 2, Μεγαλοοικονόμου 2, Καρκαλάτος 1, Κρεμαστιώτης 3, Πασσιάς 4, Σιαμαντάς 1, Μούγιτς 2, Νούγκοβιτς 1, Ντάσεβιτς, Ρουμελιώτης 1, Ανανιάδης 6, Χαντέλης 1, Λοίζος, Μαστορογιάννης 5, Σιμιτσής 4.
ΚΙΛΚΙΣ (Βασίλης Παμπορίδης) Κοτανίδης, Κωνσταντινίδης, Δούγιας 5, Γιαβασίδης 3, Δεληγιάννης 5, Γουγλίδης, Μαυρόπουλος, Παπαδόπουλος 5, Σισμανίδης 1, Μέγκας 2, Γρηγοριάδης, Κοβλακάς.
Δίλεπτα 5-3, Πέναλτι 1/1-0/0.
Διαιτητές Καραπάνος- Δημάκης

ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ- ΧΑΝΘ 23-19
Τα πεντάλεπτα
4-0, 5-1, 6-2, 9-5, 12-8, 13-10 (ημχ.), 14-12, 15-14, 17-14, 18-16, 20-18, 23-19
ΔΙΚΕΑΣ (Θόδωρος Γκίνης) Τσακνής, Καραμπουρνιώτης, Λέκοβιτς, Ζαχάρης 2, Φλώρος, Γκουλές 6, Κεδέρης 6, Γιαννόπουλος 2, Φίλης, Κουρέτας, Χελιώτης, Χάλαρης 6, Πάβλοβιτς 1, Μακρυγιάννης, Κουτσόπουλος, Λιόλιος
ΧΑΝΘ (Νίκος Μάντζος) Λαγούδης, Καφαντάρης 3, Δέσπος 1, Λάππας 3, Ναουμίδης 3, Κόντης 5, Μαυρόπουλος, Αργυρίου 1, Παπαδόπουλος Ν. 3, Τσαγκαράκης, Κουπαρανίδης, Πλατής, Κουτσικόπουλος, Τσαβδάρης, Παντελίδης, Ιωαννίδης
Δίλεπτα 1-3 Πέναλτι 0/0-3/3 Κόκκινη 34:06 Χελιώτης (επικίνδυνο παιχνίδι – δεν κρατήθηκε δελτίο)
Διαιτητές Συρεπίσιος- Μερτινιάν

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 20-24
Τα πεντάλεπτα 2-2, 2-4, 3-6, 3-7, 6-8, 7-11 (ημχ), 9-12, 10-14, 12-17, 16-20, 20-24.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Γραμματικός) Βλαχογιώργος, Βαμβακάς 3, Πέρρος 9, Χερουβείμ, Τοκατζόγλου, Μανιουδάκης, Οικονόμου, Μπάρμπας, Βούκοβιτς 3, Τρουμπέτας 3, Βασιλειάδης, Παπαδόπουλος, Παλαιολόγος, Ρουμελιώτης 2.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Τζουβάρας) Κωστακίδης 2, Ζλατάνος, Βραζάλιτσα 1, Αρβανιτίδης, Μιχαηλίδης, Δομπρής 2, Μπαντής 5, Ψωμιάδης Κ, Αποστολίδης, Σανίκης 4, Δραγκόλας 7, Δεληγιάννης, Ψωμιάδης Χρ., Κορωνάς, Παπαδόπουλος 3.
Δίλεπτα 4-5 Πέναλτι 3/3 – 3/3