Τα μπαράζ για τη Γ΄Εθνική

Ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική των μπαράζ για την άνοδο στην Γ΄ Εθνική και στον 2ο όμιλο, στον οποίο συμμετέχουν οι δύο ομάδες της ΕΠΣΜ, ο Απόλλων Παραλιμνίου, οδηγεί την κούρσα. Η ομάδα των Σερρών πήρε ισοπαλία στην Προσοτσάνη, ενώ ισόπαλο έληξε και το παιχνίδι Αγγελοχώρι – ΑΠΕ Λαγκαδά.

Πολλά θα κριθούν την Κυριακή στην 3η αγωνιστική, με το Παραλίμνι να υποδέχεται την ΑΠΕΛ.

Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης φαίνεται να ξεχωρίζει, ενώ στον 3ο όμιλο, το προβάδισμα το έχει ο Απόλλων Κρύας Βρύσης. Τις ελπίδες του φαίνεται πως τις έχασε μετά τη δεύτερη ήττα, ο ΑΣ Ειρηνούπολη, η ομάδα στην οποία αγωνίζεται ο πρόεδρος της Βέροιας, Θόδωρος Καρυπίδης.

Στον 6ο όμιλο, η Πύδνα Κίτρους, εκπρόσωπος της Πιερίας, έχει αποκτήσει το προβάδισμα, έχοντας κάνει το 2/2.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕ Διδυμοτείχου – Άρης Αβάτου 1-3

Νέστος Χρυσούπολης – Δόξα Προσκυνητών 2-1

Βαθμολογία (2η αγων.)

1.Νέστος Χρυσούπολης 6   4-1

—————————————————

2.Άρης Αβάτου 3    3-3

3.ΑΕ Διδυμότειχου 1   2-4

4.Δόξα Προκυνητών 1   1-3

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 17/5)

 Άρης Αβάτου – Δόξα Προσκυνητών

ΑΕ Διδυμοτείχου – Νέστος Χρυσούπολης

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Γ.Σ. Προσοτσάνης – Απόλλων Παραλιμνίου 0-0

Κεραυνός Αγγελοχωρίου – ΑΠΕ Λαγκαδά 0-0

Βαθμολογία (2η αγων.)

1.Απόλλων Παραλιμνίου 4   1-0

—————————————————-

2.Προσοτσάνη 2   2-2

3.ΑΠΕ Λαγκαδά 2   2-2

4.Κεραυνός Αγγελοχωρίου 1   0-1

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 17/5)

Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΠΕ Λαγκαδά

Γ.Σ. Προσοτσάνης – Κεραυνός Αγγελοχωρίου

3ος ΟΜΙΛΟΣ:

ΑΣ Ειρηνούπολης – ΠΟ Μουδανιών 0-1

Απόλλων Κρ. Βρύσης – Κιλκισιακός 2-1

Βαθμολογία (2η αγων.)

1.Απόλλων Κρ. Βρύσης 6   4-1

————————————————–

2.Κιλκισιακός 3   3-2

3.ΠΟ Μουδανιών 3   1-2

4.ΑΣ Ειρηνούπολης 0    1-3

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 17/5)

ΠΟ Μουδανιών – Κιλκισιακός

ΑΣ Ειρηνούπολης – Απόλλων Κρ. Βρύσης

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕ Ποντίων-Φλώρινα 0-1

Εορδαϊκός-Παναργειακός Ορεστικού 0-0

Βαθμολογία (2 αγων.)

1.Εορδαϊκός 4   3-0

————————————————–

2.Φλώρινα 3   1-3

3.Παναργειακός Ορεστικού 2   1-1

4.ΑΕ Ποντίων 1   1-2

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 17/5)

Φλώρινα-Παναργειακός Ορεστικού

ΑΕ Ποντίων-Εορδαϊκός

5ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Βελισσαρίου-Φαρκαδόνα 0-0

ΑΟ Σιναράδων-Θύαμις Καστρίου 3-0

Βαθμολογία (2 αγων.)

1.ΑΟ Βελισσαρίου 4     3-0

——————————————-

2.Φαρκαδόνα 4    1-0

3.ΑΟ Σιναράδων 3    3-1

4.Θύαμις Καστρίου 0     0-6

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 17/5)

Φαρκαδόνα-Θύαμις Καστρίου

ΑΟ Βελισσαρίου-ΑΟ Σιναράδων

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Αλμυρός-Πύδνα Κίτρους 1-2

Αμπελωνιακός-Ατρόμητος Παλαμά 0-0

Βαθμολογία (2 αγων.)

1.Πύδνα Κίτρους 6     4-2

——————————————

2.Ατρόμητος Παλαμά 4     2-0

3.Αμπελωνιακός 1      1-2

4.Αλμυρός 0    1-4

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 17/5)

Πύδνα Κίτρους-Ατρόμητος Παλαμά

Αλμυρός-Αμπελωνιακός

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Θήβα-ΑΕ Μαλεσίνας 1-2

Αίολος-ΑΟ Χαλκίδας 1-2

Βαθμολογία (2 αγων.)

1.ΑΟ Χαλκίδας 4    3-2

—————————————–

2.ΑΕ Μαλεσίνας 4    2-1

3.Θήβα 1    2-3

4.Αίολος 1    1-2

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 17/5)

ΑΕ Μαλεσίνας-ΑΟ Χαλκίδας

Θήβα-Αίολος

8ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕ Μεσολογγίου-Απόλλων Ευπαλίου 3-2

Αχέρων Καναλακίου-Σκουφάς Κομποτίου 1-0

Βαθμολογία (2 αγων.)

1.Αχέρων Καναλακίου 6 2-0

—————————————————

2.ΑΕ Μεσολογγίου 4 3-2

3.Σκουφάς Κομποτίου 1 0-1

4.Απόλλων Ευπαλίου 0 2-4

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 17/5)

Απόλλων Ευπαλίου-Σκουφάς Κομποτίου

ΑΕ Μεσολογγίου-Αχέρων Καναλακίου

9ος ΟΜΙΛΟΣ

Ηράκλειο-Ίκαρος Καλλ. 1-0

Κερατσίνι-Αιγάλεω 0-1

Βαθμολογία (2 αγων.)

1.Ηράκλειο 6 3-1

—————————————–

2.Αιγάλεω 3 2-2

3.Κερατσίνι 3 1-1

4.Ίκαρος Καλλ. 0 0-2

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 17/5)

Ίκαρος Καλλ.-Αιγάλεω

Ηράκλειο-Κερατσίνι

10ος ΟΜΙΛΟΣ

Πανναξιακός-Κανάρης Νενήτων 1-1

Πυθαγόρας Σάμου-Διαγόρας Αγ. Παρ. 1-3

Βαθμολογία (2 αγων.)

1.Κανάρης Νενήτων 4 3-1

——————————————

2.Διαγόρας Αγ. Παρ. 3 3-1

3.Πανναξιακός 4 2-1

4.Πυθαγόρας Σάμου 0 1-5

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 17/5)

Κανάρης Νενήτων-Διαγόρας Αγ. Παρ.

Πανναξιακός-Πυθαγόρας Σάμου

11ος ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Ραφήνας-ΑΕ Ζευγολατίου 2-1

Ιάλυσος-Ακράτητος 3-1

Βαθμολογία (2 αγων.)

1.Ιάλυσος 6 4-1

——————————————

2.Θύελλα Ραφήνας 4 2-1

3.Ακράτητος 1 1-3

4.ΑΟ Ζευγολατίου 0 1-3

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 17/5)

ΑΟ Ζευγολατίου – Ακράτητος

Θύελλα Ραφήνας – Ιάλυσος

12ος ΟΜΙΛΟΣ

Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-ΑΕ Κεφαλονιάς 3-1

Αστέρας Αμαλιάδας-ΑΟ Λεβάντε 1-1

Βαθμολογία (2 αγων.)

1.ΑΟ Λεβάντε 4 3-2

————————————————–

2.Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 3 4-3

3.ΑΕ Κεφαλονιάς 3 4-3

4.Αστέρας Αμαλιάδας 1 1-4

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 17/5)

ΑΟ Κεφαλονιάς-ΑΟ Λεβάντε

Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Αστέρας Αμαλιάδας

13ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου-ΑΟ Κυπαρισσίας 0-2

Σπάρτη-Πανθυρεατικός 2-0

Βαθμολογία (2 αγων.)

1.ΑΟ Κυπαρισσίας 6 3-0

————————————————–

2.Σπάρτη 3 2-1

3.Πανθυρεατικός 3 1-2

4.ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου 0 0-3

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 17/5)

ΑΟ Κυπαρισσίας-Πανθυρεατικός

ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου-Σπάρτη

14ος ΟΜΙΛΟΣ

Ρούβας-Άρης Σούδας 5-0

Ερμής Ζωνιανών-ΟΦ Ιεράπετρας 2-1

Βαθμολογία (2 αγων.)

1.Ρούβας 4 5-0

——————————————

 2.Ερμής Ζωνιανών 4 3-2

3.ΟΦ Ιεράπετρας 1 1-2

4.Άρης Σούδας 1 1-6

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 17/5)

Άρης Σούδας-ΟΦ Ιεράπετρας

Ρούβας-Ερμής Ζωνιανών