Τα μπαράζ για τη Γ΄Εθνική

Ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος των μπαράζ για την άνοδο στην Γ΄ Εθνική και σε αρκετούς ομίλους αρχίζει να ξεκαθαρίζει η κατάσταση…

Σε ότι αφορά τη Μακεδονία, στον 1ο όμιλο ο Νέστος Χρυσούπολης είναι το μεγάλο φαβορί για την άνοδο, στον 3ο όμιλο ο Κρύα Βρύση μόνο με αυτοκτονία να χάσει το εισιτήριο, όπως και η Πύδνα Κίτρους από την Πιερία στον 6ο όμιλο.

Μεγάλη μάχη γίνεται στον 4ο όμιλο, στον οποίο συμμετέχουν ομάδες της δυτικής Μακεδονίας, ενώ ανατροπές υπήρξαν στον 3ο όμιλο, όπου συμμετέχουν οι εκπρόσωποι της Θεσσαλονίκης.

Και οι δύο έκαναν μεγάλα διπλά και πλέον όλες οι ομάδες ελπίζουν για την άνοδο!

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Αβάτου – Δόξα Προσκυνητών 4-0

ΑΕ Διδυμοτείχου – Νέστος Χρυσούπολης 1-3

Βαθμολογία (3η αγων.)

Β. Γκολ

1.Νέστος Χρυσούπολης 9 7-2

—————————————————

2.Άρης Αβάτου 6 7-3

3.ΑΕ Διδυμότειχου 1 3-7

4.Δόξα Προκυνητών 1 1-7

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 20/5)

ΑΕ Διδυμοτείου – Δόξα Προσκυνητών

Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΠΕ Λαγκαδά 0-2

Γ.Σ. Προσοτσάνης – Κεραυνός Αγγελοχωρίου 0-1

Βαθμολογία (3η αγων.)

Β. Γκολ

1.ΑΠΕ Λαγκαδά 5 4-2

—————————————————-

2.Απόλλων Παραλιμνίου 4 1-2

3.Κεραυνός Αγγελοχωρίου 4 1-1

4.Γ.Σ. Προσοτσάνης 2 2-3

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 20/5)

Γ.Σ. Προσοτσάνης – ΑΠΕ Λαγκαδά

Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Απόλλων Παραλιμνίου

3ος ΟΜΙΛΟΣ:

ΠΟ Μουδανιών – Κιλκισιακός 2-2

ΑΣ Ειρηνούπολης – Απόλλων Κρ. Βρύσης 0-1

Βαθμολογία (3η αγων.)

Β. Γκολ

1.Απόλλων Κρ. Βρύσης 9 5-1

————————————————–

2.Κιλκισιακός 4 5-4

3.ΠΟ Μουδανιών 4 3-4

4.ΑΣ Ειρηνούπολης 0 1-4

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 20/5)

ΑΣ Ειρηνούπολης – Κιλκισιακός

Απόλλων Κρ. Βρύσης – ΠΟ Μουδανιών

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Φλώρινα-Παναργειακός Ορεστικού 1-2

ΑΕ Ποντίων-Εορδαϊκός 1-1

Βαθμολογία (3 αγων.)

Β. Γκολ

1.Εορδαϊκός 5 4-1

————————————————–

2.Παναργειακός Ορεστικού 5 3-2

3.Φλώρινα 3 2-5

4.ΑΕ Ποντίων 2 2-3

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 20/5)

ΑΕ Ποντίων-Παναργειακός Ορεστικού

Εορδαϊκός-Φλώρινα

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Φαρκαδόνα-Θύαμις Καστρίου 4-0

ΑΟ Βελισσαρίου-ΑΟ Σιναράδων 1-1

Βαθμολογία (3 αγων.)

Β. Γκολ

1.Φαρκαδόνα 7 5-0

——————————————-

2.ΑΟ Βελισσαρίου 5 4-1

3.ΑΟ Σιναράδων 4 4-2

4.Θύαμις Καστρίου 0 0-10

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 20/5)

ΑΟ Βελισσαρίου-Θύαμις Καστρίου

ΑΟ Σιναράδων-Φαρκαδόνα

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Πύδνα Κίτρους-Ατρόμητος Παλαμά 1-0

Αλμυρός-Αμπελωνιακός 0-2

Βαθμολογία (3 αγων.)

Β. Γκολ

1.Πύδνα Κίτρους 9 5-2

——————————————

2.Αμπελωνιακός 4 3-2

3.Ατρόμητος Παλαμά 4 2-1

4.Αλμυρός 0 1-6

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 20/5)

Αλμυρός-Ατρόμητος Παλαμά

Αμπελωνιακός-Πύδνα Κίτρους

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Μαλεσίνα-ΑΟ Χαλκίδας 2-2

Θήβα-Αίολος 4-0

Βαθμολογία (3 αγων.)

Β. Γκολ

1.ΑΟ Χαλκίδας 5 5-4

——————————————

2.Μαλεσίνα 5 4-3

3.Θήβα 4 6-3

4.Αίολος 1 1-6

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 20/5)

Θήβα-ΑΟ Χαλκίδας

Αίολος-Μαλεσίνα

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Ευπαλίου-Σκουφάς Κομποτίου 2-3

ΑΕ Μεσολογγίου-Αχέρων Καναλακίου 0-0

Βαθμολογία (3 αγων.)

Β. Γκολ

1.Αχέρων Καναλακίου 7 2-0

—————————————————

2.ΑΕ Μεσολογγίου 5 3-2

3.Σκουφάς Κομποτίου 4 3-3

4.Απόλλων Ευπαλίου 0 4-7

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 20/5)

ΑΕ Μεσολογγίου-Σκουφάς Κομποτίου

Αχέρων Καναλακίου-Απόλλων Ευπαλίου

9ος ΟΜΙΛΟΣ

Ίκαρος Καλλ.-Αιγάλεω 1-0

Ηράκλειο-Κερατσίνι 2-0

Βαθμολογία (3 αγων.)

Β. Γκολ

1.Ηράκλειο 9 5-1

—————————————–

2.Αιγάλεω 3 2-3

3.Ίκαρος Καλλ. 3 1-2

4.Κερατσίνι 3 1-3

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 20/5)

Ηράκλειο-Αιγάλεω

Κερατσίνι-Ίκαρος Καλλ.

10ος ΟΜΙΛΟΣ

Κανάρης Νενήτων-Διαγόρας Αγ. Παρ. 0-0

Πανναξιακός-Πυθαγόρας Σάμου (18/5, 12.30)

Βαθμολογία (3 αγων.)

Β. Γκολ

1.Κανάρης Νενήτων 5 3-1

——————————————

2.Πανναξιακός 4 2-1

3.Διαγόρας Αγ. Παρ. 4 3-2

4.Πυθαγόρας Σάμου 0 1-5

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 20/5)

Πυθαγόρας Σάμου-Κανάρης Νενήτων

Πανναξιακός-Διαγόρας Αγ. Παρ.

11ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Ζευγολατίου – Ακράτητος 3-0

Θύελλα Ραφήνας – Ιάλυσος 1-1

Βαθμολογία (3 αγων.)

Β. Γκολ

1.Ιάλυσος 7 5-2

——————————————

2.Θύελλα Ραφήνας 5 3-2

3.ΑΟ Ζευγολατίου 3 4-3

4.Ακράτητος 1 1-6

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 20/5)

Ιάλυσος ΑΟ Ζευγολατίου

Θύελλα Ραφήνας – Ακράτητος

12ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Κεφαλονιάς-ΑΟ Λεβάντε 0-0

Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Αστέρας Αμαλιάδας 4-1

Βαθμολογία (3 αγων.)

Β. Γκολ

1.Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 6 8-4

————————————————–

2.ΑΟ Λεβάντε 5 3-2

3.ΑΕ Κεφαλονιάς 4 4-3

4.Αστέρας Αμαλιάδας 1 2-8

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 20/5)

Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-ΑΟ Λεβάντε

Αστέρας Αμαλιάδας-ΑΕ Κεφαλονιάς

13ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Κυπαρισσίας-Πανθυρεατικός 4-0

ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου-Σπάρτη 1-3

Βαθμολογία (3 αγων.)

Β. Γκολ

1.ΑΟ Κυπαρισσίας 9 7-0

————————————————–

2.Σπάρτη 6 5-2

3.Πανθυρεατικός 3 1-6

4.ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου 0 1-6

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 20/5)

ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου-Πανθυρεατικός

Σπάρτη-ΑΟ Κυπαρισσίας

14ος ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Σούδας-ΟΦ Ιεράπετρας 0-3

Ρούβας-Ερμής Ζωνιανών 0-1

Βαθμολογία (3 αγων.)

Β. Γκολ

1.Ερμής Ζωνιανών 7 4-2

——————————————

2.Ρούβας 4 5-1

3.ΟΦ Ιεράπετρας 4 4-2

4.Άρης Σούδας 1 1-9

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 20/5)

Ρούβας-ΟΦ Ιεράπετρας

Ερμής Ζωνιανών-Άρης Σούδας