Μπαράζ : Αυτοί ανεβαίνουν

Ολοκληρώθηκαν τα μπαράζ των πρωταθλητών των Ενώσεων για την άνοδο στην Γ΄ Εθνική και είναι γνωστές οι 13 από τις 14 ομάδες, που ανεβαίνουν, καθώς στο 13ο όμιλο ισοβάθμισαν Κυπαρισσία και Σπάρτη και θα λύσουν τις διαφορές τους σε αγώνα μπαράζ!

Θρίαμβος για την ΑΠΕ Λαγκαδά, που νίκησε το Παραλίμνιο και ανέβηκε στην Γ΄ Εθνική, στο κατάμεστο γήπεδο της πόλης, παρόντος και του προέδρου της ΕΠΣΜ, Βαγγέλη Γραμμένου.

Το πανόραμα των 14 ομίλων (από το epsm24.gr)

(Με κόκκινα γράμματα οι ομάδες που ανεβαίνουν στην Γ΄Εθνική)

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Δόξα Προσκυνητών – Άρης Αβάτου 2-1

Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Διδυμότειχου 5-0

Βαθμολογία (6η αγων.)

Β. Γκολ

1.Νέστος Χρυσούπολης 14 14-4

2.Άρης Αβάτου 10 12-5

3.Δόξα Προκυνητών 6 8-12

4.ΑΕ Διδυμοτείχου 2 5-14

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΕ Λαγκαδά – Απόλλων Παραλιμνίου 2-1

Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Γ.Σ. Προσοτσάνης 2-0

Βαθμολογία (6η αγων.)

Β. Γκολ

1.ΑΠΕ Λαγκαδά 11 12-5

2. Κεραυνός Αγγελοχωρίου 10 4-7

3. Απόλλων Παραλιμνίου 7 4-6

4.Γ.Σ. Προσοτσάνης 5 5-7

3ος ΟΜΙΛΟΣ:

Κιλκισιακός – ΠΟ Μουδανιών 3-1

Απόλλων Κρ. Βρύσης – ΑΣ Ειρηνούπολης 3-1

Βαθμολογία (6η αγων.)

Β. Γκολ

1.Απόλλων Κρ. Βρύσης 15 12-5

2.Κιλκισιακός 13 15-9

3.ΠΟ Μουδανιών 7 6-11

4.ΑΣ Ειρηνούπολης 0 5-13

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Παναργειακός Ορεστικού-Φλώρινα 2-0

Εορδαϊκός-ΑΕ Ποντίων 3-0

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.Εορδαϊκός 12 10-2

2.Παναργειακός Ορεστικού 10 7-4

3.Φλώρινα 6 4-10

4.ΑΕ Ποντίων 3 4-9

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Θύαμις Καστρίου-Φαρκαδόνα 0-2

ΑΟ Σιναράδων-ΑΟ Βελισσαρίου 2-3

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.Φαρκαδόνα 14 8-0

2.ΑΟ Βελισσαρίου 11 11-4

3.ΑΟ Σιναράδων 8 8-6

4.Θύαμις Καστρίου 0 1-18

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Παλαμά-Πύδνα Κίτρους 3-1

Αμπελωνιακός-Αλμυρός 3-2

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.Πύδνα Κίτρους 13 9-6

2.Ατρόμητος Παλαμά 11 9-3

3.Αμπελωνιακός 8 6-7

4.Αλμυρός 1 5-13

7ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Χαλκίδας-Μαλεσίνα 2-0

Αίολος-Θήβα 1-2

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.ΑΟ Χαλκίδας 12 11-4

2.Θήβα 11 11-6

3.Μαλεσίνα 8 9-9

4.Αίολος 1 3-14

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Σκουφάς Κομποτίου-Απόλλων Ευπαλίου 2-2

Αχέρων Καναλακίου-ΑΕ Μεσολογγίου 0-0

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.Αχέρων Καναλακίου 14 8-0

2.ΑΕ Μεσολογγίου 9 4-3

3.Σκουφάς Κομποτίου 5 5-8

4.Απόλλων Ευπαλίου 4 7-13

9ος ΟΜΙΛΟΣ

Αιγάλεω-Ίκαρος Καλλ. 4-0

Κερατσίνι-Ηράκλειο 0-1

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.Ηράκλειο 18 10-1

2.Αιγάλεω 9 8-5

3.Κερατσίνι 6 3-6

4.Ίκαρος Καλλ. 3 1-10

10ος ΟΜΙΛΟΣ

Διαγόρας Αγ. Παρ.-Κανάρης Νενήτων 0-1

Πυθαγόρας Σάμου-Πανναξιακός 0-1

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.Κανάρης Νενήτων 14 10-3

2.Πανναξιακός 11 10-7

3.Διαγόρας Αγ. Παρ. 8 8-7

4.Πυθαγόρας Σάμου 0 3-14

11ος ΟΜΙΛΟΣ

Ακράτητος-ΑΟ Ζευγολατιού 1-1

Ιάλυσος-Θύελλα Ραφήνας 3-0

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.Ιάλυσος 16 14-2

2.Θύελλα Ραφήνας 11 9-5

3.ΑΟ Ζευγολατίου 4 5-9

4.Ακράτητος 2 2-14

12ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Λεβάντε-ΑΟ Κεφαλονιάς 1-1

Αστέρας Αμαλιάδας-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 1-1

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.ΑΟ Λεβάντε 10 10-5

2.ΑΕ Κεφαλονιάς 9 7-5

3.Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 8 11-8

4.Αστέρας Αμαλιάδας 3 4-14

13ος ΟΜΙΛΟΣ

Πανθυρεατικός-ΑΟ Κυπαρισσίας 1-2

Σπάρτη-ΠΑΟ Κουτσοποδίου 2-0

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.ΑΟ Κυπαρισσίας 15 11-3

2.Σπάρτη 15 11-3

3.ΠΑΟ Κουτσοποδίου 4 6-10

4.Πανθυρεατικός 1 3-15

*Ο Πανθυρεατικός έχει έναν μηδενισμό.

14ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΦ Ιεράπετρας-Άρης Σούδας 3-1

Ερμής Ζωνιανών-Ρούβας 1-4

Βαθμολογία (6 αγων.)

Β. Γκολ

1.Ερμής Ζωνιανών 13 10-7

2.Ρούβας 11 13-4

3.ΟΦ Ιεράπετρας 8 8-5

4.Άρης Σούδας 1 4-19