Έκπληξη στο Κύπελλο: Αποτελέσματα- Βαθμολογίες

Ολοκληρώθηκε το πρώτο «πιάτο» της δεύτερης αγωνιστικής του Κυπέλλου Ελλάδος, με τον Βόλο να κάνει την έκπληξη και ουσιαστικά να «πετάει» εκτός συνέχειας της διοργάνωσης την Λαμία.

Το πανόραμα του Κυπέλλου: 

Πρώτος όμιλος:

31/10, 17:15 Ηρακλής- Ατρόμητος

1/11, 15:00 ΠΑΣ Γιάννινα- Θύελλα Καμαρίου

Η επόμενη αγωνιστική: 

Θύελλα Καμαρίου- Ατρόμητος

Ηρακλής- ΠΑΣ Γιάννινα

Η βαθμολογία: 

  1. Ηρακλής 3
  2. ΠΑΣ Γιάννινα 3
  3. Ατρόμητος 0
  4.  Θύελλα Καμαρίου 0

Δεύτερος όμιλος: 

Λαμία- Βόλος 1-1 (Καραμάνος 14’/ Ρούσσος 44′)

31/10, 15:00 Απόλλων Λάρισας- ΑΕΚ

Η επόμενη αγωνιστική

Απόλλων Λάρισας- Λαμία

Βόλος- ΑΕΚ

Η βαθμολογία: 

  1. Βόλος 4
  2. ΑΕΚ 3
  3. Λαμία1
  4. Απόλλων Λάρισας 0

Τρίτος όμιλος

Ιεράπετρα- Παναθηναϊκός (μετάθεση)

31/10, 16:00 Κισαμμικός- Παναιτωλικός

Η επόμενη αγωνιστική 

Κισαμμικός- Παναθηναϊκός

Ιεράπετρα- Παναιτωλικός

Η βαθμολογία: 

  1. Κισαμμικός 3
  2. Παναθηναϊκός 3
  3. Παναιτωλικός 0
  4. Ιεράπετρα 0

Τέταρτος όμιλος 

Εργοτέλης- ΠΑΟΚ (μετάθεση)

31/10, 17:15 Άρης- Αήττητος Σπατών

Η επόμενη αγωνιστική: 

Εργοτέλης- Άρης

Αήττητος- ΠΑΟΚ

Η βαθμολογία: 

  1. ΠΑΟΚ 1
  2. Άρης 1
  3. Αήττητος 1
  4. Εργοτέλης 1

Πέμπτος όμιλος

Λεβαδειακός- Άρης Αβάτου 4-0 ( Στανόγιεβιτς 27′, Ιωαννίδης 77′, Λιάγκας 83′, Μητρόπουλος 88′).

1/11, 17:15 Παναχαϊκή- Ολυμπιακός

Επόμενη αγωνιστική

Άρης Αβάτου- Ολυμπιακός

Παναχαϊκή- Λεβαδειακός

Η βαθμολογία: 

  1. Λεβαδειακός 3
  2. Ολυμπιακός 3
  3. Παναχαϊκή 3
  4. Άρης Αβάτου 0

Έκτος όμιλος:

31/10 19:30 Τρίκαλα-  Αστέρας Τρίπολης

1/11 15:00 Απόλλων Σμύρνης- Απόλλων Παραλιμνίου

Η επόμενη αγωνιστική:

Απόλλων Παραλιμνίου- Αστέρας Τρίπολης

Τρίκαλα- Απόλλων Σμύρνης

Η βαθμολογία: 

  1. Αστέρας Τρίπολης 3
  2. Απόλλων Παραλιμνίου 1
  3. Τρίκαλα 1
  4. Απόλλων Σμύρνης 0

Έβδομος όμιλος: 

ΟΦΗ- Νίκη Βόλου 3-0 (Αραβίδης 3′, 30′, 86′)

1/11, 15:00 Κέρκυρα- Ξάνθη

Επόμενη αγωνιστική: 

Κέρκυρα- ΟΦΗ

Νίκη Βόλου- Ξάνθη

Η βαθμολογία: 

  1. ΟΦΗ 4
  2. Κέρκυρα 3
  3. Ξάνθη 1
  4. Νίκη Βόλου 0

Όγδοος όμιλος: 

Λάρισα- Ηρόδοτος 4-1 (Νούνιτς 22′, 68′, Μπαργκάν 56′, 62’/ Μασάδο 79′)

31/10, 15:00 Απόλλων Πόντου- Πανιώνιος

Η επόμενη αγωνιστική 

Απόλλων Πόντου- Λάρισα

Ηρόδοτος- Πανιώνιος

Η βαθμολογία:

  1. Πανιώνιος 3
  2. Λάρισα 3
  3. Απόλλων Πόντου 3
  4. Ηρόδοτος 0