Έμεινε ένα ματς (και αν) στο Βικελίδης…

Έξι αγωνιστικές πριν από το φινάλε του πρωταθλήματος, σύμφωνα με το πρόγραμμα, ο Άρης έχει να δώσει ένα ακόμη παιχνίδι μόνο μέσα στο Κλεάνθης Βικελίδης. Αυτό με τον Πανσερραϊκό στις 20 Μαϊου. Διότι μεσολαβούν και τα ματς με Αχαρναϊκό και Βέροια, που υποτίθεται πως θα ήταν εντός έδρας.

Βέβαια ας βάλουμε έναν αστερίσκο στο παιχνίδι με τους Σερραίους, διότι είναι αμφίβολο αν θα… αντέξουν μέχρι τότε.

Σε κάθε περίπτωση αναλυτικά το πρόγραμμα των τελευταίων πέντε αγωνιστικών, όπως ανακοινώθηκε:

Η 30ή ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Παρασκευή 4 Μαΐου
Σπάρτη – Εργοτέλης 16:00 Δημ. Στάδιο Σπάρτης
Σάββατο 5 Μαΐου
ΟΦΗ – Απόλλων Λάρισας 17:00 ΕΡΤ3 «Θ. Βαρδινογιάννης»
Κυριακή 6 Μαΐου
Αιγινιακός – ΑΟΧ Κισσαμικός 17:00 «Γ. Παραλυκίδης»
Παναιγιάλειος – Απόλλων Πόντου 17:00 Δημ. Στάδιο Αιγίου
Αναγέννηση Καρδίτσας – Τρίκαλα 17:00 ΕΡΤ3 Δημ. Στάδιο Καρδίτσας
Πανσερραϊκός – Καλλιθέα 17:00 Δημ. Σερρών
Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης Άρτας 17:00 Γήπεδο Δόξας
Άρης – Αχαρναϊκός Δ.Δ.
Βέροια – Παναχαϊκή Δ.Δ.
Η 31η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 12 Μαΐου
Εργοτέλης – Πανσερραϊκός 17:00 ΕΡΤ3 Παγκρήτιο Στάδιο
Κυριακή 13 Μαΐου
ΑΟΧ Κισσαμικός – Απόλλων Πόντου 17:00 Γήπεδο Περιβολίων
Τρίκαλα – Αιγινιακός 17:00 Δημ. Στάδιο Τρικάλων
Απόλλων Λάρισας – Παναιγιάλειος 17:00 Γήπεδο Φιλιππούπολης
Καλλιθέα – Αναγέννηση Καρδίτσας 17:00 Δημ. Στάδιο Καλλιθέας
Καραϊσκάκης Άρτας – ΟΦΗ 17:00 Δημ. Αγίων Αναργύρων
Παναχαϊκή – Σπάρτη 17:00 ΕΡΤ3 Γήπεδο Αγυιάς
Αχαρναϊκός – Δόξα Δράμας Δ.Δ.
Άρης – Βέροια Δ.Δ.
Η 32η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κυριακή 13 Μαΐου
Τρίκαλα – ΑΟΧ Κισσαμικός 17:00 Δημ. Στάδιο Τρικάλων
Απόλλων Πόντου – Απόλλων Λάρισας 17:00 Γήπεδο Καλαμαριάς
Αιγινιακός – Καλλιθέα 17:00 «Γ. Παραλυκίδης»
Παναιγιάλειος – Καραϊσκάκης Άρτας 17:00 Δημ. Στάδιο Αιγίου
Αναγέννηση Καρδίτσας – Εργοτέλης 17:00 Δημ. Στάδιο Καρδίτσας
Πανσερραϊκός – Παναχαϊκή 17:00 Δημ. Σερρών
Σπάρτη – Άρης 17:00 Δημ. Στάδιο Σπάρτης
ΟΦΗ – Αχαρναϊκός Δ.Δ.
Δόξα Δράμας – Βέροια Δ.Δ.
Η 33η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κυριακή 20 Μαΐου
ΑΟΧ Κισσαμικός – Απόλλων Λάρισας 17:00 Γήπεδο Περιβολίων
Καλλιθέα – Τρίκαλα 17:00 Δημ. Στάδιο Καλλιθέας
Καραϊσκάκης Άρτας – Απόλλων Πόντου 17:00 Δημ. Αγίων Αναργύρων
Εργοτέλης – Αιγινιακός 17:00 Παγκρήτιο Στάδιο
Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας 17:00 Γήπεδο Αγυιάς
Άρης – Πανσερραϊκός 17:00 «Κλ. Βικελίδης»
Δόξα Δράμας – Σπάρτη 17:00 Γήπεδο Δόξας
Αχαρναϊκός – Παναιγιάλειος Δ.Δ.
Βέροια – ΟΦΗ Δ.Δ.
Η 34η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κυριακή 27 Μαΐου
Καλλιθέα – ΑΟΧ Κισσαμικός 17:00 Δημ. Στάδιο Καλλιθέας
Απόλλων Λάρισας – Καραϊσκάκης Άρτας 17:00 Γήπεδο Φιλιππούπολης
Τρίκαλα – Εργοτέλης 17:00 Δημ. Στάδιο Τρικάλων
Αιγινιακός – Παναχαϊκή 17:00 «Γ. Παραλυκίδης»
Αναγέννηση Καρδίτσας – Άρης 17:00 Δημ. Στάδιο Καρδίτσας
ΟΦΗ – Σπάρτη 17:00 «Θ. Βαρδινογιάννης»
Πανσερραϊκός – Δόξα Δράμας 17:00 Δημ. Σερρών
Απόλλων Πόντου – Αχαρναϊκός Δ.Δ.
Παναιγιάλειος – Βέροια Δ.Δ.