Κληρώνει για το Κύπελλο Ελλάδας

Σήμερα (9/8) στις 12:00 στα γραφεία της ΕΠΟ θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση για την πρώτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, στην οποία, κατά κύριο λόγο, συμμετέχουν οι κυπελλούχοι των Ενώσεων.

Το… κατά κύριο λόγο πηγαίνει στο ότι υπάρχουν ομάδες που δεν δήλωσαν συμμετοχή . Συγκεκριμένα, οι Κυπελλούχοι της ΕΠΣ Ηπείρου Θρίαμβος Σερβιανών, ΕΠΣ Γρεβενών Γρεβενά Αεράτα και ΕΠΣ Φλώρινας Μελιτέας Μελίτης έμεινα εκτός, ενώ ούτε οι φιναλίστ των τελικών Κυπέλλου, ΑΕ Μικρασιατών, Σειρήνα, Μακεδονικός Αγίου Παντελεήμονα αντίστοιχα, δέχτηκαν να συμμετέχουν στον θεσμό του Κυπέλλου.

Αντίθετα, τη θέση των Κυπελλούχων ΕΠΣ Ζακύνθου ΑΟ Κατασταρίου, ΕΠΣ Φωκίδας Αστέρα Ιτέας και ΕΠΣ Κιλκίς Αλέξανδρου Κιλκίς, θα πάρουν οι φιναλίστ, ΑΠΣ Ζάκυνθος, Απόλλων Ευπαλίου και ΠΑΟΝΕ Επταλόφου, αντίστοιχα.

Αναλυτικά οι 46 ομάδες που θα μπουν στην κληρωτίδα:

Κυπελλούχος ΕΠΣ Έβρου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Κυπελλούχος ΕΠΣ Θράκης – Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου

Κυπελλούχος ΕΠΣ Ξάνθης – Ορφέας Ξάνθης

Κυπελλούχος ΕΠΣ Καβάλας – Αετός Ορφανού

Κυπελλούχος ΕΠΣ Δράμας – Πανδραμαϊκός

Κυπελλούχος ΕΠΣ Μακεδονίας – Θερμαϊκός Θέρμης

Κυπελλούχος ΕΠΣ Σερρών – Πανσερραϊκός

Κυπελλούχος ΕΠΣ Κιλκίς – Αλέξανδρος Κιλκίς

Κυπελλούχος ΕΠΣ Πέλλας – Εδεσσαϊκός

Κυπελλούχος ΕΠΣ Γρεβενών – Γρεβενά Αεράτα

Κυπελλούχος ΕΠΣ Καστοριάς – Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας

Κυπελλούχος ΕΠΣ Κοζάνης – Μακεδονικός Φούφα

Κυπελλούχος ΕΠΣ Φλώρινας – Μελιτέας Μελίτης

Κυπελλούχος ΕΠΣ Θεσπρωτίας – Σούλι Παραμυθιάς

Κυπελλούχος ΕΠΣ Κέρκυρας – Θιναλιακός

Κυπελλούχος ΕΠΣ Τρικάλων – Μετέωρα

Κυπελλούχος ΕΠΣ Καρδίτσας – ΑΟ Σελλάνων

Κυπελλούχος ΕΠΣ Λάρισας – ΠΟ Ελασσόνας

Κυπελλούχος ΕΠΣ Πιερίας – ΑΕ Καρίτσας

Κυπελλούχος ΕΠΣ Βοιωτίας – ΑΟ Υπάτου

Κυπελλούχος ΕΠΣ Εύβοιας – ΑΟ Νέας Αρτάκης

Κυπελλούχος ΕΠΣ Ευρυτανίας – ΑΟ Ποταμιάς

Κυπελλούχος ΕΠΣ Φθιώτιδας – Αταλάντη

Κυπελλούχος ΕΠΣ Αιτ/νίας – Όμηρος Νεοχωρίου

Κυπελλούχος ΕΠΣ Άρτας – Δόξα Άρτας

Κυπελλούχος ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας – Τηλυκράτης

Κυπελλούχος ΕΠΣ Φωκίδας – Απόλλων Ευπαλίου (φιναλίστ)

Κυπελλούχος ΕΠΣ Αθηνών – Ηλυσιακός

Κυπελλούχος ΕΠΣ Πειραιά – Εθνικός

Κυπελλούχος ΕΠΣ Κυκλάδων – Πανθηραϊκός

Κυπελλούχος ΕΠΣ Λέσβου – Αιολικός

Κυπελλούχος ΕΠΣ Χίου – Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου

Κυπελλούχος ΕΠΣ Αν. Αττικής – Αχαρναϊκός

Κυπελλούχος ΕΠΣ Κορίνθου – ΠΑΣ Κόρινθος

Κυπελλούχος ΕΠΣ Σάμου – Πανσαμιακός

Κυπελλούχος ΕΠΣ Αχαΐας – Ατρόμητος Πατρών

Κυπελλούχος ΕΠΣ Ζακύνθου – ΑΠΣ Ζάκυνθος (φιναλιστ)

Κυπελλούχος ΕΠΣ Ηλείας – Ξενοφών Κρεστένων

Κυπελλούχος ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης- Παλληξουριακός

Κυπελλούχος ΕΠΣ Αργολίδας – Παναργειακός

Κυπελλούχος ΕΠΣ Αρκαδίας – Λεωνίδιο

Κυπελλούχος ΕΠΣ Λακωνίας – ΑΕ Πελλάνας

Κυπελλούχος ΕΠΣ Μεσσηνίας – Καλαμάτα

Κυπελλούχος ΕΠΣ Ηρακλείου – Ατσαλένιος

Κυπελλούχος ΕΠΣ Ρεθύμνου – Επισκοπή

Κυπελλούχος ΕΠΣ Χανίων – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ