Το πανόραμα της Γ Εθνικής: Αποτελέσματα- Βαθμολογίες

Ολοκληρώθηκε η 23η αγωνιστική της τρίτης Εθνικής, στους 8 ομίλους της κατηγορίας.

Αναλυτικότερα τα αποτελέσματα, ανά όμιλο: 

1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-2
Ορφέας Ξάνθης-Νέστος Χρυσούπολης 0-1
Ασπίδα Ξάνθης-ΑΕ Καλαμπακίου 1-2
ΠΑΟΚ Κοσμίου-Πανσερραϊκός 2-4
Καβάλα-Αλέξανδρος Κιλκίς 2-1
Εθνικός Σιδηροκάστρου-Άρης Αβάτου 3-0
Κεραυνός Πέρνης-Αετός Ορφανού 5-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Καβάλα 57

2. Νέστος Χρυσούπολης 56

3. Πανσεραϊκός 39

4. Απόλλων Παραλιμνίου 38

5. Αετός Ορφανού 36

6. Αλέξανδρος Κιλκίς 35

7. Άρης Αβάτου 35

8. Κεραυνός Πέρνης 33

9. Ορφέας Ξάνθης 32

10. ΑΕ Καλαμπακίου 25

11. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 21

12. Ασπίδα Ξάνθης 17

13. Εθνικός Σιδηρόκαστρου 13

14. ΠΑΟ Κοσμίου 13

2ος όμιλος

ΠΑΟ Κουφαλίων-ΑΣ Γιαννιτσά 0-2
Νίκη Αγκαθιάς-Εδεσσαϊκός 1-0
Μακεδονικός-Αγροτικός Αστέρας 2-1
Ερμής Αμυνταίου-Μελιτέας Μελίτης 1-2
ΠΟ Τρίγλιας-Ολυμπιακός Κυμίνων 3-0
ΑΠΕ Λαγκαδά-Βέροια 0-3
Αλμωπός Αριδαίας-Άρης Παλαιοχωρίου 1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Βέροια 51

2. ΠΟ Τρίγλιας 46

3. Άρης Παλαιοχωρίου 45

4. Νίκη Αγκαθιάς 44

5. Εδεσσαϊκός 38

6. Αλμωπός Αριδαίας 38

7. Μακεδονικός 35

8. Αγροτικός Αστέρας 34

9. ΑΟ Γιαννιτσά 33

10. ΠΑΟ Κουφαλίων 18

11. Ολυμπιακός Κυμίνων 18

12. Μελιτέας Μελίτης 15

13. ΑΠΕ Λαγκαδά 13

14. Ερμής Αμυνταίου 12

3ος όμιλος
ΑΕ Λευκίμμης-Αχέρων Καναλακίου 1-2
Μακεδονικός Φούφα-Θρίαμβος Σερβιανών 1-1
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-Σούλι Παραμυθιάς 2-1
Κρόνος Αργυράδων-Ναυπακτιακός Αστέρας 0-0
Τηλυκράτης Λευκάδας-Γρεβενά Αεράτα 5-0
Θεσπρωτός-ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α
Ρεπό: Μακεδονικός Σιάτιστας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Μακεδονικός Φούφας 42

2. Κρόνος 41

3. Ναυπακτιακός 40

4. Θεσπρωτός 38

5. ΠΑΣ Αχέρων 38

6. Σούλι 37

7. ΑΕ Λευκίμμης 36

8. Τηλυκράτης 33

9. Θρίαμβος 29

10. Μέγας Αλέξανδρος 29

11. Μακεδονικός 13

12. Γρεβενά 5

13. ΑΟ Φλωριάδας 2

4ος όμιλος
ΑΟ Σελλάνων-Πιερικός 1-2
Θησέας Αγριάς-ΑΣ Μετέωρα 2-2
Φωκικός-Αστέρας Ιτέας 1-1
ΑΟ Στυλίδας-Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-2
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Απόλλων Μακρυχωρίου 2-0
Νίκη Βόλου-ΓΣ Αλμυρού 3-2
Αναγέννηση Καρδίτσας-Ολυμπιακός Βόλου 0-3 α.α

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Νίκη Βόλου 62

2. Ολυμπιακός Βόλου 62

3. Αστέρας Ιτέας 39

4. Μετέωρα 36

5. Θησέας 32

6. Οικονόμος 32

7. ΓΣ Αλμυρού 31

8. Πιερικός 29

9. ΑΟ Σελλάνων 29

10. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 27

11. Απόλλων Μακρυχωρίου 24

12. ΑΟ Στυλίδας 24

13. Φωκικός 17

14. Αναγέννηση Καρδίτσας 1

5ος όμιλος

Ατρόμητος Πειραιά-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 2-5
Προοδευτική-ΟΦ Ιεράπετρας 0-1
Γιούχτας-Ατσαλένιος 1-3
Κερατσίνι-Επισκοπή 1-3
Αμπελακιακός-Ιωνικός 1-2
ΑΕ Νεάπολης-Εθνικός 1-1
Ρεπό: ΑΟ Παλαιόχωρας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΟΦ Ιεράπετρας 44

2. Ιωνικός 40

3. Εθνικός 40

4. Επισκοπή 36

5. Γιούχτας 36

6. ΑΠΟ Κερατσίνι 30

7. ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 29

8. Ατσαλένιος 28

9. Προοδευτική 25

10. Αμπελακιακός 22

11. ΑΟ Παλαιόχωρας 20

12. ΑΕ Νεάπολης 10

13. Ατρόμητος Πειραιά 9

6ος όμιλος

Διαγόρας Ρόδου-Αστέρας Αμαλιάδας 8-0 (23/3)
ΠΑΟ Βάρδας-Φοίβος Κρεμαστής 0-1
Ιάλυσος-Διαγόρας Βραχνεΐκων 1-0
Παλληνιακός-Πανηλειακός 1-1
Παναιγιάλειος-Πανμοβριακός 3-1
Αχαρναϊκός-Νίκη Τραγανού 1-1
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ιάλυσος 54

2. Διαγόρας 50

3. ΠΑΟ Βάρδας 36

4. Παλληνιακός 34

5. Θύελλα Ραφήνας 33

6. Πανηλειακός 31

7. Διαγόρας Βραχνέικων 31

8. Νίκη Τραγανού 23

9. Αχαρναϊκός 22

10. Παναιγιάλειος 21

11. Πανμοβριακός 19

12. Φοίβος Κρεμαστής 16

13. Αστέρας Αμαλιάδας 3

7ος όμιλος – 20ή αγωνιστική

Ηλυσιακός-Χαραυγιακός 0-1
Πανθηραϊκός-Χαλκίδα αναβλ.
Άγιος Ιερόθεος-Αιγάλεω 0-2
Άγιοι Ανάργυροι-Αιολικός 1-3
Κόρινθος-Θύελλα Καμαρίου 1-1
Απόλλων Ερέτριας-Καλλιθέα 0-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αιγάλεω 50

2. Αιολικός 37

3. Ηλυσιακός 35

4. Πανθηραϊκός 30

5. Άγιοι Ανάργυροι 28

6. Άγιος Ιερόθεος 27

7. Καλλιθέα 23

8. Θύελλα Καμαρίου 23

9. Χαραυγιακός 23

10. ΑΟ Χαλκίς 19

11. ΠΑΣ Κόρινθος 18

12. Απόλλων Ερέτριας 6

8ος όμιλος

ΑΟ Κατασταρίου-ΑΟ Εικοσιμίας 8-0
Παναρκαδικός-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-1
Μανδραϊκός-Αστέρας Βλαχιώτη 1-2
Ένωση Λέρνας-Πάμισος Μεσσήνης 1-2
Ερμιονίδα-Ασπρόπυργος 2-4
ΑΕ Πελλάνας-Παναργειακός 0-2
Καλαμάτα-ΑΟ Υπάτου 1-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Καλαμάτα 59

2. Ασπρόπυργος 57

3. Παναργειακός 48

4. ΑΟ Κατασταρίου 37

5. Ερμιονίδα 36

6. ΑΟ Υπάτου 35

7. ΑΕ Πελλάνας 35

8. Αστέρας Βλαχιώτη 34

9. Παρνακαδικός 33

10. Αμβρυσσέας 24

11. Μανδραϊκός 22

12. Ένωση Λέρνας 18

13. Πάμισος Μεσσήνης 11

14. ΑΟ Εικοσιμίας 2