Πάγκος : Κέντρο διερχομένων

Ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα της Φουτμπολ Λιγκ, οι ομάδες συνεχίζουν τις προσπάθειές τους στα πλέι οφ…

Το εκπληκτικό σ΄ αυτή την κατηγορία είναι ότι οι ομάδες αλλάζουν τους προπονητές σαν τα πουκάμισα και μόνο τρεις ομάδες σε κάθε όμιλο τελειώνουν τη σεζόν με τους προπονητές που την ξεκίνησαν, ενώ υπάρχουν και ομάδες, από τον πάγκο των οποίων πέρασαν μέχρι και 6 προπονητές!

Το θέμα είναι από το a-sports, που κάθισε και έψαξε όλες τις αλλαγές προπονητων…

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ηρακλής (1): Νίκος Παπαδόπουλος

Ολυμπιακός Βόλου (3): Νίκος Παντελής (μέχρι 17/11/2014), Γιώργος Κούτσης (18/11/2014-6/1/2015), Δημήτρης Ελευθερόπουλος (από 6/1/2015)

ΑΕΛ (6): Αλέκος Βοσνιάδης (μέχρι 6/9/2014), Κώστας Παναγόπουλος (6/9/2014-1/11/2014), Θωμάς Γράφας (2/11/2014-23/12/2014), Σάκης Αναστασιάδης (24/12/2014-5/1/2015), Παναγιώτης Τζαναβάρας (5/1/2015-7/3/2015), Σούλης Παπαδόπουλος (από 7/3/2015)

Λαμία (3): Μπάμπης Τεννές (μέχρι 25/1/2015), Παύλος Δερμιτζάκης (28/1/2015-29/3/2015), Γιάννης Λύτρας (υπηρεσιακός από 29/3/2015)

Ζάκυνθος (1): Ντάνι Ακίνο

Αναγέννηση Καρδίτσας (1): Σάκης Θεοδοσιάδης

Αιγινιακός (5): Κώστας Νικολαΐδης (μέχρι 26/8/2014), Γιώργος Ματζουράκης (υπηρεσιακός 26/8/2014-30/8/2014), Αλέξανδρος Θεοδωρίδης (30/8/2014-3/11/2014), Σταύρος Διαμαντόπουλος (3/11/2014-19/3/2015), Άγγελος Διγκόζης (από 19/3/2015)

Πιερικός (3): Γιώργος Καμπερίδης (μέχρι 8/9/2014), Μιχάλης Ζιώγας (8/92014-30/12/2014), Θωμάς Γράφας (30/12/2014-29/4/2015)

Αγροτικός Αστέρας (3): Παναγιώτης Διλμπέρης (μέχρι 4/11/2014 και από 20/3/2015), Περικλής Αμανατίδης (4/11/2014-10/2/2015), Γιώργος Κούτσης (10/2/2015-20/3/2015)

Τύρναβος (2): Άγγελος Διγκόζης (μέχρι 10/11/2014), Απόστολος Χαραλαμπίδης (από 11/11/2014)

Απόλλων Καλαμαριάς (5): Αλέξης Αλεξίου (μέχρι 22/9/2014), Χρήσιμος Δανδίκας (υπηρεσιακός 22/9/2014-2/10/2014 και από 24/2/2015), Θωμάς Γράφας (3/10/2014-1/11/2014), Βασίλης Χάβος (υπηρεσιακός 2/11/2014-12/11/2014), Παναγιώτης Διλμπέρης (12/11/2014-24/2/2015)

Εθνικός Σερρών (3): Θωμάς Κατσαβάκης (μέχρι 23/12/2014), Ντράγκαν Κοκότοβιτς (26/12/2014-23/2/2015), Αλέξης Αλεξίου (από 23/2/20145)

Φωκικός (6): Γιώργος Μαραντάς (μέχρι 10/11/2014), Γιάννης Λύτρας (υπηρεσιακός 10/11/2014-29/12/2014 και 3/1/2015-9/1/2015), Μάρκος Δήμος (30/12/2014-3/1/2015), Νίκος Κάτσικας (9/1/2015-1/2/2015), Αχιλλέας Μανέτας (υπηρεσιακός 1/2/2015-4/2/2015 και από 3/3/2015), Λεωνίδας Τσιγαρίδας (4/2/2015-3/3/2015)

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕΚ (1): Τραϊανός Δέλλας

Παναχαϊκή (1): Δημήτρης Σπανός

Απόλλων Σμύρνης (2): Νίκος Κωστένογλου (μέχρι 8/12/2014), Αλέκος Βοσνιάδης (από 11/12/2014)

Χανιά (5): Σούλης Παπαδόπουλος (μέχρι 29/10/2014 και 27/1/2015-24/2/2015), Κυριάκος Γρηγοράκης (υπηρεσιακός 30/10/2014-27/11/2014 και από 6/3/2015), Σταύρος Παπανδρέου (28/11/2014-7/1/2015), Μάρκος Στεφανίδης (7/1/2015-27/1/2015), Τίμος Καβακάς (24/2/2015-6/3/2015)

Ερμιονίδα (2): Ρομπέρτο Μπολάνο (μέχρι 19/1/2015 και από 1/4/2015), Μουράτ Σεροπιάν (20/1/2015-31/3/2015)

Παναιγιάλειος (2): Μουράτ Σεροπιάν (μέχρι 5/1/2015), Παναγιώτης Γκουτσίδης (από 6/1/2015)

Αχαρναϊκός (1): Γιώργος Βαζάκας

Καλλιθέα (2): Σταύρος Ηλιόπουλος (μέχρι 19/11/2014), Νίκος Παντελής (από 23/11/2014)

Επισκοπή (3): Κώστας Ανυφαντάκης (μέχρι 16/1/2015), Παναγιώτης Διακάκης (υπηρεσιακός 17/1/2015-27/1/2015), Γιάσμινκο Βέλιτς (από 27/1/2015)

Ηρακλής Ψαχνών (4): Γιώργος Κούτσης (μέχρι 3/11/2014), Γιώργος Φοιρός (4/11/2014-16/2/2014), Ηλίας Φυντάνης (19/2/2015-25/3/2015), Τίμος Καβακάς (από 26/3/2015)

Άλιμος (3): Ηλίας Καλοπήτας (μέχρι 15/9/2014), Σωκράτης Οφρυδόπουλος (16/9/2014-24/11/2014), Πέτρος Δημητρίου (από 24/11/2014)

Φωστήρας (3): Κριστόφ Βαζέχα (μέχρι 26/2/2015), Πέτρος Τασουνίδης (υπηρεσιακός 26/2/2015-2/3/2015), Βαγγέλης Γούτης (από 2/3/2015)

Πανηλειακός (3)*: Λούκα Καβάλο (μέχρι 21/10.2014), Φράνκο Περίλι (υπηρεσιακός 21/10/2014-27/10/2014), Ηλίας Φυντάνης (από 27/10/2014 μέχρι να αποσυρθεί η ομάδα από το πρωτάθλημα)