Πήρε το τοπικό ντέρμπι ο Μακεδονικός – Έκανε σεφτέ ο Εθνικός

Πήρε το τοπικό ντέρμπι ο Μακεδονικός, επικρατώντας 1-0 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Τσιαμπάζης στο 73ο λεπτό, κάνοντας το 2/2 στον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, με τους φιλοξενούμενους να τελειώνουν το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κουτσικοβαγγέλη στο 85’.

Την ίδια ώρα, ο Εθνικός Πειραιά λύγισε τη Θύελλα Ραφήνας με 2-1, για να πάρει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα για τον 6ο όμιλο.

Διάκος μόλις στο 4ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, αλλά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν την απάντηση ένα δεκάλεπτο αργότερα με τον Δρόσο! Ο Ζωγραφάκης, όμως, λύτρωσε την ομάδα του στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους (48’) και τους χάρισε την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Γ’ Εθνική – 2η αγωνιστική

Κυριακή 31/10 – 15:00

1ος όμιλος

Δόξα Δράμας-Θερμαϊκός Θέρμης

Αναγέννηση Πλαγιάς-Νέστος Χρυσούπολης

Ορφέας Ξάνθης-Αλεξανδρούπολη FC

Αγροτικός Αστέρας-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου

Εθνικός Σοχού-Άρης Αβάτου

Απόλλων Παραλιμνίου-Πανδραμαϊκός

2ος όμιλος

Μακεδονικός-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 1-0

Εδεσσαϊκός-ΟΦΑΜ (13:00)

ΑΕ Λευκίμμης-Ηρακλής Αμπελοκήπων

Θύελλα Σαρακηνών-Αναγέννηση Γιαννιτσών

Αστέρας Καληράχης-ΑΕΠ Κοζάνης

ΦΣ Κοζάνη-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας

3ος όμιλος

ΠΟ Ελασσόνας-Νέα Αρτάκη

Ηρακλής Λάρισας-Ατρόμητος Παλαμά

ΠΟ Φήκης-Θησέας Αγριάς

ΑΟ Υπάτου-Αταλάντη

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-Αετός Μακρυχωρίου

Δήμητρα Ευξεινούπολης-Αμβρυσσέας Διστόμου

 

4ος όμιλος

Παναγρινιακός-Εθνικός Σκουλικάδου

Αίας Γαστούνης-Διαγόρας Βραχνεΐκων

Τηλυκράτης Λευκάδας-Ναυπακτιακός Αστέρας

Παναιγιάλειος-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου

ΑΟ Διαβολιτσίου-Αμβρακικός Λουτρού

Παναχαϊκή-ΠΑΟ Βάρδας

Ρεπό: Αναγέννηση Άρτας

5ος όμιλος

Άγιος Ιερόθεος-ΑΕ Μυκόνου (11:30)

Ερμης Μελιγούς-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου

Φωστήρας-Ηλιούπολη

Χαραυγιακός-Άρης Σκάλας

Ερμιονίδα-Παναρκαδικός

Ρεπό: ΑΣ Σαντορίνη 2020

6ος όμιλος

Εθνικός-Θύελλα Ραφήνας 2-1

Αστέρας Βάρης-Αίας Σαλαμίνας

ΑΟ Καραβάς-Αιολικός

Κερατσίνι-Πανελευσινιακός

Πυλίου Κω-Προοδευτική (Δευτέρα 1/11 – 15:00)

Ρεπό: Αήττητος Σπάτων

7ος όμιλος

ΑΕ Νεάπολης-Άρης Σούδας

Αλμυρός Γαζίου-ΠΑΟ Ρουφ

Αναγέννηση Ιεράπετρας-Πανιώνιος

Πόρος-Γιούχτας

Άγιος Νικόλαος-Ατσαλένιος