Θα «μιλήσουν» και πάλι οι έδρες;

Με πέντε αγώνες συνεχίζεται σήμερα η 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, που ξεκίνησε το Σάββατο και θα ολοκληρωθεί τη Δευτέρα με το ντέρμπι της Κρήτης.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το απόλυτο «3 στα 3 τρία» το Σάββατο και απομένει να δούμε αν θα προκύψει «διπλό» ή κάποιο θετικό αποτέλεσμα των φιλοξενούμενων στα σημερινά πέντε παιχνίδια.

Το πρόγραμμα θα ανοίξει στις 16:00 στη Νέα Σμύρνη με τον Πανιώνιο να υποδέχεται τον «ευρωπαίο», που ίσως να έχει το μυαλό και την σκέψη του στην πρεμιέρα των ομίλων του Europa League με την Μπεσίκτας στην Τουρκία.

Οι δύο ομάδες της Θράκης, Ξάνθη και Πανθρακικός, αγωνίζονται εκτός έδρας και θέλουν να κάνουν τη ζημιά σε ΠΑΣ και Λεβαδειακό αντίστοιχα στους αγώνες των 18:15, με τον Ατρόμητο να υποδέχεται την ίδια ώρα στο Περιστέρι τον Παναιτωλικό σ’ ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι ανοικτό σε κάθε αποτέλεσμα.

Ο Παναθηναϊκός επισκέπτεται για πρώτη φορά μετά από 27 χρόνια τη Μυτιλήνη για να παίξει στις 20:30 κόντρα στην ΑΕΛ Καλλονή, με στόχο τη νίκη που θα τον κρατήσει κοντά σε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής

Σάββατο (13/9)

Βέροια-Κέρκυρα 2-1

ΠΑΟΚ-Νίκη Βόλου 3-0

Ολυμπιακός-ΟΦΗ 3-0

Κυριακή (14/9)

16.00: Πανιώνιος-Αστέρας Τρίπολης (Novasports 2)
Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας)
Βοηθοί: Καραβασίλης (Καβάλας), Βλάσσης (Λασιθίου)
4ος: Βοσκάκης (Ρεθύμνου)

18.15: Ατρόμητος-Παναιτωλικός (Novasports 2)
Διαιτητής: Γιάχος (Χίου)
Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Απτόσογλου (Αθηνών)
4ος: Αμπάρκιολης (Καβάλας)

18.15: Λεβαδειακός-Πανθρακικός (Novasports 3)
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), Ποντίκης (Πρέβεζας)
4ος: Κουκουλάκης (Ηρακλείου)

18.15: ΠΑΣ Γιάννινα-Ξάνθη (Novasports 4)
Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)
Βοηθοί: Σταθόπουλος (Ηλείας), Μερκενίδης (Μακεδονίας)
4ος: Λιαχούδης (Μακεδονίας)

20.30: Καλλονή-Παναθηναϊκός (Novasports 1)
Διαιτητής: Τριτσώνης (Αθηνών)
Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών), Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής)
4ος: Κουτσιαύτης (Άρτας)

Δευτέρα (15/9)

19.30: Εργοτέλης-Πλατανιάς (Novasports 1)
Διαιτητής: Μαντάκης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς), Χαρίσης (Γρεβενών)
4ος: Στυλιαράς (Αιτωλ/νίας).