Τα ζευγάρια της 3ης και 4ης φάσης του Κυπέλλου

Με τη συμμετοχή των ομάδων της Super League 2 διενεργήθηκε σήμερα η κλήρωση της 3ης και 4ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας. Τα παιχνίδια της δεύτερης φάσης του θεσμού διεξάγονται αύριο και θα προκύψουν οι 14 ομάδες που θα αντιμετωπίσουν τους 23 συλλόγους από τη Super League 2.

Στην κληρωτίδα μπήκε ο Εργοτέλης, αλλά όχι ο Ηρόδοτος, όπως και η Ξάνθη που παραιτήθηκε.

Αναλυτικά τα ζευγάρια:

Τα ζευγάρια της δεύτερης φάσης που παίζουν στις 21/9:

1ο γκρουπ

ΑΕ Ποντίων Κοζάνης-Ελασσόνα
Βύρων Καβάλας-ΠΟ Φήκης
Αστέρας Σταυρού-Βατανιακός
Αστέρας Πετριτή-Απόλλων Παραλιμνίου
Αστέρας Τριποτάμου-Ιωνικός Ιωνίας 0-3 α.α.

2ο γκρουπ

ΑΕΡ Αφάντου-Διαγόρας Βραχνέικων
Ηλιούπολη-Ερμής Μελιγούς
ΠΑΟ Βάρδας-Πανελευσινιακός
Αλμυρός-Απόλλων Ευπαλίου (25/9)
Άρης Βούλας-Ναυπακτιακός Αστέρας (δεν έχει οριστεί)

Τα ζευγάρια της τρίτης φάσης:

1. Τηλυκράτης-ΟΦ Ιεράπετρας
2. ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Νικητής αγώνα Πανθρακικός-Αλεξανδρούπολης
3. Βέροια-Χανιά
4. Ηρακλής-Νίκη Βόλου
5. Μακεδονικός-Αναγέννηση Καρδίτσας
6. Νικητής αγώνα Άρης Βούλας-Ναυπακτιακός Αστέρας – ΑΕΛ
7. Νικητής αγώνα Αστέρας Σταυρού-Βατανιακός – Αλμωπός Αριδαίας
8. Νικητής αγώνα Βύρων Καβάλας-ΠΟ Φήκης – Παναχαϊκή
9. Καλαμάτα-Προοδευτική
10. Απόλλων Σμύρνης-Κηφισιά
11. Διαγόρας-Απόλλων Πόντου
12. Αιγάλεω-Πανσερραϊκός
13. Άγιος Νικόλαος-Επισκοπή
14. Νικητής αγώνα Αλμυρός-Απόλλων Ευπαλίου – Νικητή αγώνα ΑΕΠ Κοζάνης-Ελασσόνα
15. Νικητής αγώνα Ηλιούπολη-Ερμής Μελιγούς – Καλλιθέα
16. Ιωνικός Ιωνίας-Νικητή αγώνα ΑΕΡ Αφάντου – Διαγόρας Βραχνέικων
17. Απόλλων Λάριαας-Εργοτέλης

Άνευ αγώνα: (Α) Νικητής αγώνα ΠΑΟ Βάρδας-Πανελευσινιακός, (Β) Νικητής αγώνα Αστέρας Πετριτή-Απόλλων Παραλιμνίου, (Γ) Θεσπρωτός.

Τα ζευγάρια της τέταρτης φάσης:

Νικητής 1-Νικητής 10
Θεσπρωτός-Νικητής 3
Νικητής 5-Νικητής 11
Νικητής 17-Νικητής 15
Νικητής 4-Νικητής 13
Νικητής 14-Νικητής 2

Ανευ αγώνα: Νικητης 8, Νικητής 6, Νικητής 12, Νικητής 16, Νικητής αγώνα ΠΑΟ Βάρδας-Πανελευσινιακός, Νικητής 9, Νικητής αγώνα Αστέρας Πετριτή-Απόλλων Παραλιμνίου, Νικητής 7.