Φουντώνει η μάχη στα μπαράζ

Σε εξέλιξη είναι τα μπαράζ για την άνοδο στην Γ΄ Εθνική και το τοπίο αρχίζει να ξεκαθαρίσει σε κάποιους ομίλους, καθώς απομένουν άλλες δύο αγωνιστικές…

Μεγάλη μάχη γίνεται στον 2ο όμιλο, όπου και οι τέσσερις ομάδες ελπίζουν στην άνοδο, με το Αγγελοχώρι να παίρνει το προβάδισμα μετά τη νίκη επί του Παραλιμνίου, με ένα πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο.

Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης έχει την κατάσταση στα χέρια του, στον 3ο η Κρύα Βρύση έχει ουσιαστικά ανέβει, καθώς της αρκεί μια νίκη στην έδρα της επί της αδιάφορης Ειρηνούπολης, στον 4ο όμιλος γίνεται μεγάλη μάχη μεταξύ Εορδαικού και Άργους Ορεστικού, ενώ στον 6ο όμιλο το Κίτρος Πιερίας, ουσιαστικά εξασφάλισε την άνοδο στην Γ΄ Εθνική.

Το Πανόραμα των Ομίλων

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕ Διδυμοτείου – Δόξα Προσκυνητών 2-2
Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου 0-0

Βαθμολογία

1. Νέστος Χρυσούπολης 10
2. Άρης Αβάτου 7
3. ΑΕ Διδυμότειχου 2
4. Δόξα Προκυνητών2

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Προσοτσάνη – ΑΠΕ Λαγκαδά 2-0
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0

Βαθμολογία

1. Κεραυνός Αγγελοχωρίου 7
2. Προσοτσάνη 5
3. ΑΠΕ Λαγκαδά 5
4. Απόλλων Παραλιμνίου 4

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΣ Ειρηνούπολης – Κιλκισιακός 2-4
Απόλλων Κρ. Βρύσης – ΠΟ Μουδανιών 3-0

Βαθμολογία

1. Απόλλων Κρ. Βρύσης 12
2. Κιλκισιακός 7
3. ΠΟ Μουδανιών 4
4. ΑΣ Ειρηνούπολης 0

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕ Ποντίων-Παναργειακός Ορεστικού 1-1
Εορδαϊκός-ΠΑΣ Φλώρινα 2-0

Βαθμολογία

1. Εορδαϊκός 8
2. Παναργειακός Ορεστικού 6
3. ΠΑΣ Φλώρινα 3
4. ΑΕ Ποντίων 3

5ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Βελισσαρίου-Θύαμις Καστρίου 4-0
ΑΟ Σιναράδων-Φαρκαδόνα 0-0

Βαθμολογία

1. ΑΟ Βελισσαρίου 8
2. Φαρκαδόνα 8
3. ΑΟ Σιναράδων 5
4. Θύαμις Καστρίου 0

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Αλμυρός-Ατρόμητος Παλαμά 1-1
Αμπελωνιακός-Πύδνα Κίτρους 0-0

Βαθμολογία

1. Πύδνα Κίτρους 10
2. Αμπελωνιακός 5
3. Ατρόμητος Παλαμά 5
4. Αλμυρός 1

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Θήβα-ΑΟ Χαλκίδας 0-0
Αίολος-Μαλεσίνα 1-3

Βαθμολογία

1. Μαλεσίνα 8
2. ΑΟ Χαλκίδας 6
3. Θήβα 5
4. Αίολος 1

8ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕ Μεσολογγίου-Σκουφάς Κομποτίου 1-0
Αχέρων Καναλακίου-Απόλλων Ευπαλίου 4-0

Βαθμολογία

1. Αχέρων Καναλακίου 10
2. ΑΕ Μεσολογγίου 8
3. Σκουφάς Κομποτίου 4
4. Απόλλων Ευπαλίου 0

9ος ΟΜΙΛΟΣ

Ηράκλειο-Αιγάλεω 1-0
Κερατσίνι-Ίκαρος Καλλ. 1-0

Βαθμολογία

1. Ηράκλειο 12
2. Κερατσίνι 6
3. Ίκαρος Καλλ. 3
4. Αιγάλεω 3

10ος ΟΜΙΛΟΣ

Πυθαγόρας Σάμου-Κανάρης Νενήτων 0-2
Πανναξιακός-Διαγόρας Αγ. Παρ. 2-2

Βαθμολογία

1. Κανάρης Νενήτων 8
2. Πανναξιακός 8
3. Διαγόρας Αγ. Παρ. 5
4. Πυθαγόρας Σάμου 0

11ος ΟΜΙΛΟΣ

Ιάλυσος-ΑΟ Ζευγολατιού 4-0
Θύελλα Ραφήνας-Ακράτητος 5-0

Βαθμολογία

1. Ιάλυσος 10
2. Θύελλα Ραφήνας 8
3. ΑΟ Ζευγολατίου 3
4. Ακράτητος 1

12ος ΟΜΙΛΟΣ

Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-ΑΟ Λεβάντε 2-2
Αστέρας Αμαλιάδας-ΑΕ Κεφαλονιάς 1-1

Βαθμολογία

1. Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 7
2. ΑΟ Λεβάντε 6
3. ΑΕ Κεφαλονιάς 5
4. Αστέρας Αμαλιάδας 2

13ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου-Πανθυρεατικός 2-2
Σπάρτη-ΑΟ Κυπαρισσίας 2-1

Βαθμολογία

1. ΑΟ Κυπαρισσίας 9
2. Σπάρτη 9
3. Πανθυρεατικός 4
4. ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου 1

14ος ΟΜΙΛΟΣ

Ρούβας-ΟΦ Ιεράπετρας 0-0
Ερμής Ζωνιανών-Άρης Σούδας 3-0

Βαθμολογία

1. Ερμής Ζωνιανών 10
2. Ρούβας 5
3. ΟΦ Ιεράπετρας 5
4. Άρης Σούδας 1